F-35 ve F-16 jetlerinin üreticisinden Türkiye kararı

F-35, F-22, ve F-16 gibi savaş uçaklarının üreticisi Lockheed Martin şirketi, Türkiye düzenlenecek IDEF'23 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'na katılacak.

GİRİŞ 06.06.2023 08:21 GÜNCELLEME 06.06.2023 09:13
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

Türk savunma ve havacılık sanayii, 25-28 Temmuz 2023 tarihleri arasında düzenlenecek IDEF'23 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor. Birçok yurtdışı katılımcıya da ev sahipliği yapacak IDEF’23 Fuarı’nın önemli konukları olacak.

ABD'li Lockheed Martin şirketi de bu yıl IDEF'23 Fuarı'na katılım sağlayacak. CAATSA yaptırımları sonrası baş gösteren F-35 ambargosunun ardından IDEF'e oldukça dar kapsamlı bir katılım gösteren Lockheed Martin, bu yıl katılımını genişletecek.

Lockheed, IDEF'23 için 70 metrekareden daha büyük bir alan kiraladı. Şirket, fuar sırasında ölçeklendirilmiş modeller üzerinden ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirecek. Lockheed Martin'in tanıtacağı ürünler arasında, Türkiye'nin satın alma talebinde bulunduğu F-16 Blok 70 (Viper) savaş uçağının da olduğu tahmin ediliyor.

KAYNAK: SAVUNMASANAYİST
Erkan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erkan
YORUMLAR 40
 • OKUR 3 ay önce Şikayet Et
  Red edin. katılmayın
  Cevapla
 • Alparslan 3 ay önce Şikayet Et
  Ret etmeye gerek yok orada ürünlerini sergilerken yer parası verecekler biz ona bakalım gerisini satın alacak ülkeler düşünsün
  Cevapla
 • Sen ben 3 ay önce Şikayet Et
  Ona yürek ister
  Cevapla
 • medo 3 ay önce Şikayet Et
  Onlar akılları sıra bizi oyalıyorlar, oyaladıklarını zannetsinler KAAN yakında uçmaya başlar o zaman o uçakları münasip bir yere park etsinler. Aslında iyilik bile yapıyorlar, maalesef biz millet olarak, olaylar hakkında önceden öngörüde bulunup uzun vadeli stratejiler geliştiremiyoruz, ancak mecbur kalınca bir çözüm üretmeye çalışıyoruz. Buda onlardan biri olur.
  Cevapla
 • Teoman 3 ay önce Şikayet Et
  Uçaklarımıza silah vermiyorlardı. Şu an orta menzili balistik füzelerimizde kullanılan motorlar artık yerli. Üzülme yakında yerli uçak motoru da yapılır. Şu anda geliştirme ve test aşamasında. Güvenli uçuşu sağlamak için test aşaması uzun sürmektedir.
  Cevapla
 • Murat 3 ay önce Şikayet Et
  Alpaslan sen 198 milletin çocuğusun galiba
  Cevapla
 • Alparslan 3 ay önce Şikayet Et
  Motor vermezlerse ne yapacaksınız dediğine göre başka milletin çocugusun Allah'ın izniyle hepsi hallolur ABD olmaz İngiliz olur o olmaz Ukrayna olur o olmaz Rusya Çin olur bunlar dünyada engel değil artik bu yorumum Kkkk denilen şahsa
  Cevapla
 • Kkkkk 3 ay önce Şikayet Et
  Kaana motor vermezlerse ne yapacaksınız
  Cevapla
 • erdinc can 3 ay önce Şikayet Et
  Ne f16 ne de f35 hiçbiri alınmamalı derhal hürjet versiyonların f16 yenileştirmeleri ve kızılelma versiyonları seri üretime geçirilip mali kaynakları yerli milliye yöneltilmeli. Onların bize teslim edecekleri tarihten önce zaten biz üretmiş oluruz daha iyisini
  Cevapla
 • coban 3 ay önce Şikayet Et
  bakalim fuarda bu kez kimleri dolandiracaklar.. satarken iyi.. parayi alirken iyi.. sonrada bir sebeb bulup vermeyiz derler.. bakalim hangi ülke bu sefer magdur olacak ??!
  Cevapla
 • Cengiz 3 ay önce Şikayet Et
  Hazır katılırken F - 16 'larımızı da getirsinler artık .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den, Hollanda'da Kur'an-ı Kerim'e yapılan alçak saldırıya çok sert tepki
Şirketler kâr payı avansına yöneliyor