Zollitsch: Cami kurmak doğal hak

Alman Katolik Kiliseleri Başkanı Başpiskopos Robert Zollitsch, Almanya'da yaşayan Türklerin cami kurmalarının doğal hakları olduğunu, bu hakkın Türkiye'de yaşayan Hıristiyanlar için de geçerli olması gerektiğini ifade etti.

Zollitsch: Cami kurmak doğal hak
Zollitsch: Cami kurmak doğal hak
GİRİŞ 22.07.2008 09:46 GÜNCELLEME 22.07.2008 09:46
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Zollitsch ayrıca, Almanya'da yapılan camilerin de gereğinden büyük inşa edilmemesi gerektiğini de savundu.
Katolik Haber Ajansı'na (KNA) ait yerel televizyon kanalında konuşan Zollitsch, din ve insan hakları konusunda güvence veremediği takdirde Türkiye'nin, Avrupa'nın bir parçası olamayacağını öne sürdü.

Türkiye'nin dini haklar ve insan hakları konusunda daha fazla çaba harcaması gerektiğini savunan Zollitsch, "Haklar teminat altına alınmazsa, Türkiye Avrupa'nın bir parçası olamaz" dedi.

Robert Zollitsch, Deutsche Welle tarafından yansıtılan açıklamalarında, Almanya'da yaşayan Türklerin cami kurmalarının doğal hakları olduğunu, bu hakkın Türkiye'de yaşayan Hıristiyanlar için de geçerli olması gerektiğini ifade etti. Zollitsch ayrıca, Almanya'da yapılan camilerin de gereğinden büyük inşa edilmemesi gerektiğini de savundu.

(ANKA)

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • sivaspor 13 yıl önce Şikayet Et
    Türkiyede o alt yapı yok.. Avrupada adamlar camiye izin veriyor ama 24 saat 1440 dakika 86400 saniye kontrol altındalar yani gözetleniyorlar. Hangi ülke olursa olsun farketmez. Şimdi sen türkiyede bunu yapamazsın. ne alt yapın var ne siyasi yapın uygun, ne halkın uygun. Niye? iki gün sonra o kilise provokasyon yaptığında o halkın o tuzağa düşmemesi o kilisenin yayacağı fitneye kanmaması gerek. bunun birde siyasallaşma süreci var. Hristiyanların temsil hakkı falan filan diye uzar gider. Bu devletin üstünde durmaması gereken bir konu.
    Cevapla
  • kays kays 13 yıl önce Şikayet Et
    haberin birde arkası var. adam onların hakkı ama türkiyede bizede verin bu hakkı (sanki kilise yok) diyor. yarın hiç hrıstiyan olmayan yerlere bile kiliseler yapılacak şaşmayın o zaman. sizde onun cami yapmayı desteklediğini belirtir gibi vermişsiniz haberi.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
5 metre karda, 1 kilometrelik yolu 1,5 saatte açtılar!
Hekimoğlu İsmail hayatını kaybetti