Başbakanı ölümle tehdit etti, her yerde aranıyor!

Belçika Başbakanı Alexander De Croo'ya sosyal medyadan ölüm tehdidinde bulunan eski bir askerin arandığı, olası terör saldırısı gerekçesiyle soruşturma açıldığı bildirildi.

Başbakanı ölümle tehdit etti, her yerde aranıyor!
Başbakanı ölümle tehdit etti, her yerde aranıyor!
GİRİŞ 08.07.2023 03:20 GÜNCELLEME 08.07.2023 03:20
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Başbakan De Croo'nun fotoğrafına ateş ederken çekilen videosunu Facebook'tan paylaştığı belirtilen Sam H. (30) adlı eski asker hakkında terör konusunda uzman bir yargıç başkanlığında olası terör saldırısı dolayısıyla soruşturması başlatıldı.

Belçika Federal Savcılığından yapılan açıklamaya göre, kısa süre önce ordudan ayrılan Belçikalı eski askerin video mesajında De Croo'nun yanı sıra Belçikalı bazı bakanları da hedef aldığı kaydedildi.

Nerede olduğu bilinmeyen eski askerin evinde arama yapıldı. Evde bubi tuzağı bulunması ihtimaline karşı bomba imha ekipleri de olay yerine sevk edildi.

Eski asker hakkında polis kayıtlarında bilgi bulunmadığı, polisin bu kişiyi bulmak için operasyon başlattığı açıklandı.

Belçika savcılığı, ülke genelinde aranan kişinin Belçika'dan ayrılmış olabileceğini bildirdi.

 

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • İşte öyle 7 ay önce Şikayet Et
    Eylem yok... Bu fikir özgürlüğünün kullanılması sadece. O adam için, adalet için, insan hakları içİn, özgürlükler için ENDİŞELİYİZ. O adamı arayamazsınız, tutuklayamazsınız, sorgulayamazsınız. Adam belki de sadece kafa bulmak istemiş !! olamaz mı? Demek ki yılan her zaman yılandır, yalnızca sizi ısırdığında değil. O halde bizim yılanlarımız için bize hak ve özgürlükler dersi vermeyin.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İstanbul'da kırmızı ette 3 ayrı tarife! Fiyatlar da semtten semte değişiyor
Dünya bu pozisyonu konuşuyor! 90+9'da golden 1 saniye önce maçı bitirdi