ABD Kongresi'ndeki itiraf şok etmişti: Pentagon'dan UFO iddialarına yalanlama

Pentagon ABD Kongresindeki oturumda dile getirilen "tanımlanamayan uçan cisim" (UFO) ve "tanımlanamayan hava fenomeni" (UAP) olarak bilinen hava araçları hakkındaki iddiaları yalanladı.

GİRİŞ 29.07.2023 12:27 GÜNCELLEME 29.07.2023 12:37
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD Kongresindeki oturumda dile getirilen "tanımlanamayan uçan cisim" (UFO) ve "tanımlanamayan hava fenomeni" (UAP) olarak bilinen hava araçları hakkındaki iddiaları yalanladı.

Pentagon sözcülerinden Sue Gough, Pentagon'un UFO'lar hakkında bilgi paylaşımı yapan herhangi bir bireyin "zarar gördüğü veya öldürüldüğüne dair bilgisi olmadığını" belirtti.

Gough, "dünya dışı materyallerin tersine mühendisliğine ya da Pentagon'un envanterinde bulunmasına ilişkin programların geçmişte veya bugün var olduğuna ilişkin doğrulanabilir bir kanıt bulmadığını" bildirdi.

Söz konusu iddiaları "aşağılayıcı" olarak tanımladı

Pentagon'a bağlı Tüm Alanlarda Anomali Çözüm Ofisi (AARO) Direktörü Dr. Sean Kirkpatrick ise sosyal iş ağı ve paylaşım platformu LinkedIn'deki kişisel hesabından, 26 Temmuz'da ABD Kongresindeki oturumda dile getirilen iddiaları eleştirdiği bir mektup yayımladı.

Kirkpatrick, mektubunda "Getirebileceği kariyer riskleri hakkında anlaşılır endişelerine rağmen AARO'ya katılmayı seçen Savunma Bakanlığı ve istihbarat topluluğu yetkilileri için bu oturumun ne kadar aşağılayıcı olduğunu belirtmem gerek." görüşünü paylaştı.

"Misilleme ve cinayet" iddialarının ciddi ithamlar olduğunu belirten Kirkpatrick, bu gibi ithamlar karşısında hızlıca harekete geçmek için AARO'nun bünyesinde emniyet güçlerinin de bulunduğunu ifade etti

Kirkpatrick, misillemeyle karşı karşıya geldiğini iddia eden tanıklardan David Grusch'un adını vermeden "Oturumda sunulan iddiaların aksine bunları ortaya atan en önemli tanık AARO ile konuşmayı reddetti." ifadesini kullandı.

Kirkpatrick açıklamasında ayrıca, AARO'nun, insanlara ait olmayan teknolojiler için tersine mühendislik programları yürütüldüğü iddialarına dair güvenilir bir kanıt bulmadığını kaydetti.

 ABD Kongresinde UFO ve UAP'lere ilişkin düzenlenen oturum

ABD Kongresinde, 26 Temmuz'da UFO ve UAP'lere ilişkin düzenlenen oturumda, daha önce ABD ordusunda görev alan 3 istihbarat yetkilisi dinlenmişti.

Oturumda, hükümette "tanımlanamayan ve insan kaynaklı olmayan araçların olduğu", UAP'lerden "insanlara ait olmayan organik canlı bileşenleri" çıktığı, hükümetin yıllardır tanımlanamayan olgular hakkında enkaz toplama programı yürüttüğü ileri sürülmüştü.

KAYNAK: AA
Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 27
 • Recep 10 ay önce Şikayet Et
  Bunlar İnsanları Dilsizleştirmek için Oynanan oyunlar. 70 Yıllarda Bunları Komünistler kullanıyordu. O zamanlar ALLAH'IN Varlığını İnkar eden Komünistler İnanların ve diğer canlı varlıkların Uzaylıların Uçan Dairelerle gelip tohumlarını ektiklerini bir süre sonra gelip eserlerine bakacaklarını söylüyorlardı İşin garibi Kominizim-in de Kapatilizimin de Kurucuları Uygulayıcıları YAHUDİLER
  Cevapla
 • maldonado 10 ay önce Şikayet Et
  tanımlanamaya dünya dışı varlıklar pentagonun ta kendisidir.dünyadaki tek uzaylı amerikalılar.
  Cevapla
 • gardass 10 ay önce Şikayet Et
  annah bi ufoyu içat edipde çıkaramadılar ne hikmetse sade amerigada var
  Cevapla
 • Ziyaretçi 10 ay önce Şikayet Et
  Bozacının ortağı Şıracıymış. Atın ata bildiğiniz kadar. Yazık, güya süper güç. Ne ucuz ve basit yalanlara baş vuruyor.
  Cevapla
 • Fatih34 10 ay önce Şikayet Et
  Bunlara inananlara Allah akıl fikir versin... Kur'an'ı Kerîm de yazıyor olanlar...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Borussia Dortmund, Nuri Şahin'i açıkladı!
Bakan Tunç: Eylem Tok ve oğlu ABD'de yakalandı!