Türkmenistan, Moskova'ya uçuşları durdurdu

Ukrayna'nın Rusya'nın başkenti Moskova'ya yönelik İHA saldırıları nedeniyle Türkmenistan, bu kente uçuşları askıya aldı.

Türkmenistan, Moskova'ya uçuşları durdurdu
Türkmenistan, Moskova'ya uçuşları durdurdu
GİRİŞ 02.08.2023 15:06 GÜNCELLEME 02.08.2023 15:06

Türkmenistan'ın devlet hava yolu şirketi Turkmenistan Airlines'tan yapılan açıklamada, Aşgabat-Moskova seferlerinin güvenlik endişeleri nedeniyle askıya alındığı bildirildi.

Açıklamada, "Moskova hava sahasındaki durum nedeniyle, uçuş güvenliğiyle ilgili risk değerlendirmesi sonucu bu rotadaki seferler durdurulacak." denildi.

Türkmenistan'dan uçakların Moskova yerine 700 kilometre uzaklıktaki Rusya'nın Kazan kentine uçacağı kaydedildi.

Rusya, son birkaç gündem Moskova semalarında çok sayıda İHA'yı düşürdüğünü açıklamıştı. Kentte saldırılar nedeniyle halka "evden çıkmayın" uyarıları yapılırken, dün hükümet binalarının ve iş merkezlerinin yoğun olduğu bir bölgeye düzenlenen İHA saldırısı paniğe yol açmıştı.

Moskova'daki Vnukovo Havalimanı da saldırılar nedeniyle bir süre kapatılmıştı.

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Olası Lübnan-İsrail savaşı GKRY'ye sıçrar mı? Bakan Fidan'dan bomba sözler
Gazze’ye yapılan hava yardımı bir çadırın üzerine düştü