Rusya, 4 Ukrayna askeri botunu imha etti

Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz'de Ukrayna'ya ait 4 ABD yapımı "Willard Sea Force" askeri sürat botunun imha edildiğini açıkladı.

GİRİŞ 04.09.2023 10:53 GÜNCELLEME 04.09.2023 11:05

Rusya, Karadeniz'de Ukrayna'ya ait askeri botlara saldırı düzenledi. Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Karadeniz filosuna ait deniz havacılık uçakları, Kırım kıyısındaki Tarkhankut Burnu yönünde ilerleyen Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'ne ait 4 adet ABD yapımı Willard Sea Force askeri sürat botunu içindeki çıkarma gruplarıyla birlikte imha etti." ifadeleri kullanıldı.

Rusya, 30 Ağustos'ta benzer bir saldırıda toplam 50 Ukrayna askerini taşıyan 4 askeri botu imha ettiğini açıklamış; cumartesi günü ise Kırım Köprüsü'nü hedef alan Ukrayna donanmasına ait 3 insansız hava aracının (İHA) imha edildiği belirtilmişti.

KAYNAK: İHA
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Vincenzo Montella noktayı koydu! "Bunun sebebi stratejidir"
Putin'den sürpriz ziyaret! Nükleer mesaj mı? Kremlin: Son derece ender bir gezi...