İtalya'da feci kaza: Akrobasi uçağı 5 yaşındaki kızı öldürdü

İtalya’nın Torino kentinde askeri akrobasi timine ait bir uçağın düşmesi sonucu, yerde bir araçta bulunan beş yaşındaki bir kız çocuğu hayatını kaybetti.

GİRİŞ 17.09.2023 14:20 GÜNCELLEME 17.09.2023 14:32

İtalya’nın Torino kentinde askeri akrobasi timine ait bir uçağın düşmesi sonucu, yerde bir araçta bulunan beş yaşındaki bir kız çocuğu hayatını kaybetti.

Torino havaalanı yakınlarında yaşanan olaya dair videoda, sağ kurtulan pilotun uçak yere çakılmadan hemen önce fırlatma koltuğuyla uçaktan çıktığı görülüyor.

Anne ve baba olaydan yanıklarla kurtulurken, hayatını kaybeden kız çocuğunun 9 yaşındaki ağabeyi de ağır yaralandı.

Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini olayı “korkunç bir trajedi” diye tanımladı

Videoda, dokuz uçağın birbirlerine çok yakın iki formasyonda yükseldikleri görülüyor. Daha sonra bir uçak formasyondan kopup, düşmeye başlıyor.

Uçak yere çarparken, siyah bir duman ve pilotun paraşütle kurtulması görülüyor.

İtalyan medyasına göre ilk soruşturmada uçağın bir kuş sürüsüyle karşılaşmış olabileceği saptandı. Bir kuşun uçağın motoruna girip, arızaya yol açtığı sanılıyor.

Uçak, Frecce Tricolori adlı akrobasi timine aitti ve tim bugün İtalyan hava kuvvetlerinin 100. Yıl kutlamalarında yer alacaktı. Reuters’a göre kazanın ardından kutlamalar iptal edildi.

KAYNAK: BBC TÜRKÇE
Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Müslüman dövüşçü Khabib'in varlıklarına el konuldu!
Araç kusurlu çıktı: Dayak yememek için 6 metreden atladı!