Stalin'in evi satışa çıkarıldı

1924'ten ölümüne kadar Sovyetler Birliği'ni yöneten Josep Stalin'in 1930'larda bir süre yaşadığı yazlık ev, 4,1 milyon dolar başlangıç fiyatıyla açık artırma usulüyle satışa çıkarıldı.

GİRİŞ 18.09.2023 12:54 GÜNCELLEME 18.09.2023 14:07
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Stalin'in Moskova yakınlarındaki Mityiscsi'de (Mıtişçi) 1930'larda yaşadığı "Lipki-Alekseevskoye" çiftlik evi, 3 Kasım 2023 tarihinde düzenlenecek açık artırmada 403,49 milyon ruble (yaklaşık 4,1 milyon dolar) başlangıç fiyatı ile satışa sunuldu.

Emlak uzmanları ise, 38,4 hektar alan üzerine kurulu olan 3 bin 800 metrekarelik evin piyasa değerini 400-500 milyon ruble olarak değerlendirdi.

İmparatorluk döneminde Moskova Meclis Başkanı Aleksandr Alekseyev'e ait olan malikanenin, devrim sonrasında kamulaştırıldığı, bir dönem yatılı okul olarak kullanıldığı, Stalin'in ise 1932'de eşinin ölümünün ardından burada iki yıl ikamet ettiği belirtildi.

1989'da ağır hasta çocuklar için rehabilitasyon merkezi olarak kullanılan bina, 2004'te tadilata alınmıştı. Bina günümüzde atıl vaziyette.

KAYNAK: HABER7
Erkan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erkan
YORUMLAR 6
 • Mustafa 1 hafta önce Şikayet Et
  Şimdi Cehennem'in dibinde kendine yer beğensin kızıl kafir.
  Cevapla
 • Hasan 1 hafta önce Şikayet Et
  eşitlik adalet değildir. kainatta hiçbir şey eşit değil ki adalet eşitlikde olsun insanlar hukuk önünde eşittir. yoksa en basitinden çok çalışanla yatıp duran nasıl eşit olsun. eşitliği savunan Staline bak hele eşitlik onada uğramamış
  Cevapla
 • cahit 1 hafta önce Şikayet Et
  Eşitliği savunan kominist Stalinin evine bak
  Cevapla
 • Vatansever 1 hafta önce Şikayet Et
  Tüm genç kardeşlerime sesleniyorum: kesin akli somut delillerle kanıtlanmış iman dairesine giriniz. Katiyyen iki kere iki dört eder derecesinde varlığı kesin ispatlanmış olan cehenneme girmeyin. (Ateizmin ve komünizmin pençesine düşüp çıkmayanlara)
  Cevapla
 • ANALİST NECMİ 1 hafta önce Şikayet Et
  Sosyalizm, marksizim, leninizm vs...böyledir, lider halk gibi giyinir, ben halkım der,,,firavun gibi zevki sefa içinde yaşar.... Türkiye de anlamayan çok, tüm Türk sosyalister gidin Kuzey Kore'ye orda köküne kadar sosyalizm...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meteoroloji ve AFAD peş peşe uyardı! Çok şiddetli geliyor! 17 ile sarı kod! İstanbul...
Muhalif anketçi Özer Sencar, Mansur Yavaş'ı topa tuttu: Konuşsa berbat olacak!