Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm dünyaya duyurdu: Karabağ, Azerbaycan toprağıdır!

ABD'deki Birleşmiş Milletler Genel Kurul Salonu'nda BM'nin 78'inci Genel Kurulu görüşmelerinde katılımcılara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık herkesin kabul ettiği gibi, Karabağ, Azerbaycan toprağıdır." dedi.

GİRİŞ 19.09.2023 19:52 GÜNCELLEME 20.09.2023 17:37
Bu Habere 94 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: ABD'deki Birleşmiş Milletler Genel Kurul Salonu'nda BM'nin 78'inci Genel Kurulu görüşmelerinde katılımcılara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık herkesin kabul ettiği gibi, Karabağ, Azerbaycan toprağıdır." dedi.

'KARABAĞ, AZERBAYCAN TOPRAĞIDIR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karabağ ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki görüşme sürecini başından beri destekledik. Ancak Ermenistan'ın bu tarihi fırsatı değerlendiremediğini görüyoruz. Ermenistan’ın başta Zengezur Koridoru’nun açılması olmak üzere, verdiği sözleri yerine getirmesini bekliyoruz. Artık herkesin kabul ettiği gibi, Karabağ, Azerbaycan toprağıdır. Bunun dışında bir statünün dayatılması asla kabul edilmeyecektir. Tek millet, iki devlet şiarıyla hareket ettiğimiz Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü korunma yönünde attığı adımları destekliyoruz."

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 94
 • Ali Albayrak 5 ay önce Şikayet Et
  İsmet İnönü olsaydı, Ermenilerin tarafını tutardı...
  Cevapla
 • bülent 5 ay önce Şikayet Et
  Karabaģ azarbaycan topraklarıdır iki devlet tek millet
  Cevapla
 • canacan 5 ay önce Şikayet Et
  Karabağ bizim Türkün öz vatanı
  Cevapla
 • Vatandas 5 ay önce Şikayet Et
  Millet ittifaki partilerden azerbaycana destek veren var mi? Varsa bir aciklama yapan oldu mu?
  Cevapla
 • Ali Albayrak 5 ay önce Şikayet Et
  Hepsi ermeni onların, niye destek versinler.
  Cevapla
 • Vatandas 5 ay önce Şikayet Et
  Adamsin Reis
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Işıkhan açıkladı: İkramiye için ödeme günlerini planlıyoruz
Türkiye peş peşe sallandı! Deprem uzmanları bu fay hattı için uyardı...