Yalan terörü tam gaz! İsrail'in 'kanıt' diye paylaştığı videonun aslı ortaya çıktı

El-Ehli Baptist Hastanesi’ndeki katliamı inkar eden ve sözde "kanıt" sunan İsrail'in yayınladığı görüntünün montaj olduğu ortaya çıktı. Savaş uçağının kesilerek çıkarıldığı videonun sağ ile sol tarafının değiştirildiği tespit edildi.

GİRİŞ 19.10.2023 22:21 GÜNCELLEME 19.10.2023 22:22
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Gazze’de soykırım yapan siyonist İsrail, el-Ehli Baptist Hastanesi’ne saldırı düzenleyerek çoğu çocuk 471 kişiyi katletti. Katliama dünyadan tepki yağmasının ardından saldırıyı inkar eden İsrail'in yayınladığı görüntünün montaj olduğu ortaya çıktı. Yayınladığı videonun sağ tarafı ile sol tarafını değiştiren İsrail'in görüntülerde yer alan savaş uçağını da keserek çıkardığı tespit edildi. 

KANIT DİYE SUNULAN GÖRÜNTÜLER MONTAJ ÇIKTI

İsrail'in sosyal medyadaki resmi devlet hesabından, 'Gazze'deki hastaneye ne olduğunu hala sorgulayanlar için elimizde belge var.' başlığıyla paylaşılan görüntülerin kırpıldığı ve üzerinde oynandığı belirlendi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından İsrail'in montajladığı görüntülerin ham hali yayınlandı. 

HAMAS ROKETLERİ TAM TERSİ YÖNÜNDE

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları'nın roketlerin tam tersi yönde fırlatıldığı tespit edildi.

İsrail'in yayınladığı videonun sağ taraf ile sol tarafın değiştirilerek montajlandığı saptandı.

SAVAŞ UÇAĞINA AİT GÖRÜNTÜLER KESİLDİ

Yayınlanan görüntüde, hastaneye atılan bombadan önce sol üst köşede bir savaş uçağının uçuş yaptığı belirlendi. İsrail'in bu görüntüleri de kestiği ortaya çıktı. 

GÖRÜNTÜLER HEM ESKİTİLDİ, HEM TARAFLARI DEĞİŞTİRİLDİ

İsrail tarafından yayınlanan görüntülerin düşük çözünürlükte ve kırpılarak yayınlandığını belirten Dezenformasyonla Mücadele Merkezi yaptığı açıklamada, açıkça manipülasyon yapıldığını kaydetti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Hamas roketlerinin karanlıkta bıraktığı iz açıkça görülmektedir. Bu izler, roketlerin fırlatma alanı ve gidiş yönünün belirlenmesini kolaylaştırmaktadır. Hastaneye saldırı, sol üst köşede görülen ve Gazze'den atılan roketlerle ilgisi olmayan bir parlamanın hemen ardından gerçekleşmektedir. İsrail resmi devlet hesabından paylaşılan görüntülerde ise roket fırlatma alanı olarak belirtilen konumun hastanenin diğer tarafına geçtiği, dolayısıyla hastanenin roketlerin fırlatılış yönüne alındığı belirlenmiştir. Ayrıca sol köşedeki şüpheli parlama görüntülerden çıkarılmıştır. Yüksek çözünürlükte görüntüler olmasına rağmen düşük çözünürlükte görüntüler kullanılarak manipülasyonun fark edilmemesi amaçlanmıştır."

DEEPFAKE İLE MONTAJLI VİDEO SERVİS EDİLDİ

İsrail tarafından hastane saldırısıyla ilgili daha önce de "deepfake" ile işlenmiş bir video yayınlandı. 

1 dakikalık ses kaydında sözde "İslami Cihad isimli örgüt mensupları"nın kendi aralarında gerçekleştirdiği Arapça görüşmelerde, roketlerin mezarlıktan atıldığı öne sürüldü. Ancak İsrail ordusunun paylaştığı sözde “telefon tapelerinde” hastanenin hemen yanında diye geçen mezarlık, haritada işaretli roket çıkış noktalarından oldukça uzakta. Hastanenin hemen yakınındaki mezarlık ile haritada görünen roket çıkış noktaları arasında yaklaşık 7 kilometre mesafe var.

KAYNAK: HABER7
Nurullah Alpay Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Nurullah Alpay

Editör Hakkında

2014 yılında Yeniakit.com.tr'de basın hayatına başladı. Çeşitli basın kuruluşlarında görev aldı. Son olarak Haber7 Özel Haber Biriminde editör olarak çalışmaktadır.
YORUMLAR 19
 • Alemdar 8 ay önce Şikayet Et
  Biz neyi açıklamayi çalışıyoruz, bunlar peygamber katilleri değil mi, hala İsrail aşağı İsrail yukarı bu neyin korkakligi, müslümanim diyen ülkelerden bir milyon mücahit yeter ama yok ki şöyle sağlam duruş, Amerika İngiltere hepsi bir olmuş, çocuklarımızı vuruyor neymiş turist gelecekmiş Allah belasını versin turistin Erbakan hocamız seni çok arıyoruz
  Cevapla
 • Erkan Canpolat 8 ay önce Şikayet Et
  Netanyahu ölmeden önce hesap verecek buna adım gibi eminim
  Cevapla
 • Betül Cankurt 8 ay önce Şikayet Et
  Öyle intizar alıyor ki Netanyahu inşallah yaptıklarının cezasını çekmeden ıl ölmeyecek. Zalimlerin cezası ahirete kalmasın diliyorum
  Cevapla
 • saga 8 ay önce Şikayet Et
  Allah'tan yardım yaptığın bir iş karşılığı istenir. Bir şey yapmadan Allah'ım bize yardım etmek demek kendi kendimizle dalga geçmektir.
  Cevapla
 • bay bay kamal 8 ay önce Şikayet Et
  herkes onu bunu bosversin bugün orada olanlarin aynisi yarin bizde yasayacaz. 2 tane uçak gemisi geldi geliyor :))) çok pasif davraniyoruz yillarca cahape ile uğraştik gerçekleri göremedik. eyyyy bay kamal defol git bu ülkeden ANAYASA MAHKEMESi hemen hadepeyi kapat
  Cevapla
 • Ali 8 ay önce Şikayet Et
  Allah'ım sen ümmeti Muhammedi muhafaza eyle. Mazlum ve masumları koru. Alem-i İslamın ittihat ve ittifakını nasip eyle. Bize zalimlere karşı savaşma gücü ver. Elimizden dilimizden birşey gelmeyip sadece kalbimizle buğz ettiğimiz için de bizi affet.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kassam Tugayları'nın Gazze'de işgalcileri perişan ettiği anlar
ABD askerlerini gönderdiler, Türkiye'yi istiyorlar! Ankara'dan sürpriz hamle...