Bomba tehdidi nedeniyle bir uçak tahliye edildi

Arjantin'in başkenti Buenos Aires'teki bir havalimanında, bomba tehdidi nedeniyle bir uçaktaki yolcuların tahliye edildiği bildirildi.

Bomba tehdidi nedeniyle bir uçak tahliye edildi
Bomba tehdidi nedeniyle bir uçak tahliye edildi
GİRİŞ 20.10.2023 19:50 GÜNCELLEME 20.10.2023 19:50

Arjantin merkezli La Nacion internet sitesinin haberine göre, Jorge Newbery Havalimanı'nda, bomba tehdidinin ardından söz konusu uçaktaki yolcular tahliye edilirken, kalkışa hazır 4 uçak ise pistten uzaklaştırıldı.

Yetkililer, tehdit mesajlarının, Arjantin 2000 şirketine gönderildiğini belirterek, polis ve bomba imha uzmanlarının alanda arama yaptığını söyledi.

Yerel basına konuşan yolculardan biri "Hepimizi tahliye ettiler, alanı terk ettik ve haber bekliyoruz. Havalimanı kontrol ediliyor, görevlilerin aktardığına göre en az 2 saat beklememiz gerekiyormuş." ifadelerini kullandı.

Ülkedeki İsrail ve ABD büyükelçiliklerine "bombalı saldırı tehdidi yaptığı" ileri sürülen 18 yaşındaki bir kişinin de 18 Ekim'de gözaltına alındığı bildirildi.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Olası Lübnan-İsrail savaşı GKRY'ye sıçrar mı? Bakan Fidan'dan bomba sözler
Gazze’ye yapılan hava yardımı bir çadırın üzerine düştü