'Karadeniz'de Türkiye ile operasyon başlatacağız' deyip duyurdu!

Bulgaristan, Türkiye ve Romanya, Karadeniz’de ortak operasyona hazırlanıyor. Operasyonun konusu, başıboş deniz mayınlarının aranması olacak.

GİRİŞ 22.10.2023 09:19 GÜNCELLEME 22.10.2023 09:28
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bulgaristan Savunma Bakanı Todor Tagarev, Bulgaristan, Türkiye ve Romanya’nın yakın zamanda Karadeniz’de mayın arama operasyonu düzenleyeceğini söyledi.

Bakan Tagarev, başkent Sofya’da düzenlenen “Ukrayna’da Barışın Kazanılması” konulu uluslararası konferansın bir konuşma yaptı.

Tagarev, Karadeniz’de komşu olan Bulgaristan, Türkiye ve Romanya’nın mayın arama çalışmalarında eşgüdümlü hareket ettiklerini bildirdi.

“Yakın zamanda Bulgaristan, Türkiye ve Romanya, Karadeniz’de ortak mayın arama operasyonu başlatacak” diyen Tagarev, “Operasyon başlamadan önce çok ufak bazı detayların somutlaştırılması gerekiyor. Bu operasyon ülkelerimizin karasularındaki güvenliği artıracak.” ifadelerini kullandı.

Tagarev, mayın temizleme çalışmalarına Ukraynalı güçlerin katılımının öngörülmediğini de kaydetti.​​​​​​​

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • kenan 7 ay önce Şikayet Et
    şu "Ukrayna terörist yahudi"lerini artık çizmezseniz sn Hükumet, siz de sonuçlarına katlanmak zorunda kalacaksınız. şu anda alternatifiniz görünmüyor gibi lakin aldanmasanız iyi olacak. iyiden iyiye halk olarak rahatsız olmaya başladık. biraz feraset az da basiret görmek istiyoruz bi zahmet !! öncelikle şu gelenleri göndermekle başlayabilirsiniz.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan Bahçeli ile görüştü
Son dakika: Sedef Güler'in katil zanlısı sınırda yakalandı!