Son dakika: İsrail'den 'PKK' hamlesi! Önden sürecekler...

Son dakika haberi... İsrail'in abluka altına aldığı Gazze'ye saldırıları 7 Ekim'den bu yana devam ediyor. Hamas tünellerinin korkusuna kara harekatını erteleyen İsrail'in PKK/YPG'li teröristleri olası harekatta kullanacağı öğrenildi.

GİRİŞ 27.10.2023 07:49 GÜNCELLEME 27.10.2023 09:21
Bu Habere 327 Yorum Yapılmış

Gazze’de dünyanın şahit olduğu en büyük katliamlardan birine imza atan İsrail’in kara harekâtını sürekli ertelemesinin sebebi ortaya çıktı. Hamas’ın, Gazze Şeridi’ni saran tünellerinden çekinen Netanyahu yönetimi, dünyanın farklı ülkelerinden paralı asker ve terör örgütlerini bölgeye taşıyor.

MOSSAD ve Savunma Bakanlığı iş birliği ile PKK/YPG, Ermeni-POGA gibi terör örgütlerinin yanında Black Water ve benzeri yapılar da sürecin parçası kılınmak isteniyor. Teröristler ve paralı askerlere ek olarak koalisyonun Musul, Halep ve Felluce katliamlarını yürüten asker ve komutanlar da destek için İsrail’e getirildi.

Hamas’ı, DEAŞ olarak gösteren İsrail, bu yolla dünyanın DEAŞ antipatisini Gazze operasyonuna tahvil etmek istiyor. Ülke dışındaki Yahudiler desteğe geliyor görüntüsü ile Avrupa, Irak, Suriye ve ABD’den 2.000’e yakın terörist ve paralı askerin İsrail’e getirildiği öğrenildi. İsrail’e taşınan teröristlere MOSSAD, sahte kimlik düzenledi.

EĞİTİMLİ TERÖRİSTLER SEÇİLDİ

İsrail, PKK ve uzantısı olan terör örgütlerinin Menbiç, Telafer, Musul, Rakka gibi meskûn mahal saldırılarına katılan teröristleri özellikle tercih ediyor. Bununla birlikte Fransa, İngiltere ve ABD’nin Afrika, Irak ve Afganistan’da çatışan eski askerler sıcak cepheye sevk ediliyor. ABD tarafından gönderilen "Felluce Kasabı" Korgeneral James Glynn’in yanı sıra CENTCOM Komutanı Michael Erik Kurilla gibi birçok önemli isim de kara saldırısının hazırlıklarına destek veriyor.

ALTI BİN DEAŞ’LI PKK’YA KATILDI

Bu gelişmeler yaşanırken sahada ilginç şeyler oluyor. PKK ve DEAŞ’ı Irak ile Suriye’de defalarca kullanan Batı’nın, eli kanlı teröristleri Gazze’deki katliamda kullanma planı yaptığı öne sürülüyor. 

CENTCOM Komutanı Erik Kurilla’nın DEAŞ’lıları devşirme amacıyla Hol Kampı başta olmak üzere birçok eski teröristle temas kurduğu iddia edildi. DEAŞ mahkûmları ile yapılan görüşmelerde PKK’ya katılmaları konusunda ikna çabalarının sürdüğü ve altı bin DEAŞ’lının desteğinin alındığı öğrenildi.

İsrail’in kara harekâtı için bu teröristlerin bir kısmını cephe hattına götürdüğü kaydedildi.

NETANYAHU İTİRAF ETMİŞTİ

İsrail’in en güvendiği isimlerden CENTCOM Komutanı Kurilla, Suriye’ye 13, Tel Aviv’e de 5 defa gitti. Bu arada Netanyahu, 4 yıl önce Türkiye’nin sınırötesi operasyonlarını eleştirirken "Kürt bölgelerinin işgalini kınıyor, Türk yönetimini uyarıyoruz" diyerek PKK/YPG ile yakınlığını itiraf etmişti.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 327
 • XMenx 4 ay önce Şikayet Et
  Bizde Suriyelileri ve Afganları eğitip önce Lübnan'a ordan Filistin'e gönderelim.Boş boş buralarda gezip tozmasınlar.
  Cevapla
 • S.GÜL 4 ay önce Şikayet Et
  Eeee, o kadar kemik attılar önlerine, müsaade edin it itliğini yapsın
  Cevapla
 • Yıkıl lan 4 ay önce Şikayet Et
  Yine bir yalan dolan uydurdum yalancı hay yalanını ......
  Cevapla
 • Bekir yilmaz 4 ay önce Şikayet Et
  Muslumalarsa yahudi yandasligi yapmazlar eğer.pkk.israilin yanında yer alirsa demeki onlarda yahudi
  Cevapla
 • Filistin 4 ay önce Şikayet Et
  Bizde seçili Filistinli Askerler yetiştirelim orada lojistik destek sağlayalım. Lubnanda Mısır'da Suriye'de Türkmen cephesinden Rusya'daki Türkler den her yerden saldırıya geçelim. Kuzey Kore Çin Rusya Pakistan birleşelim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'li Jeff Flake'ten dikkat çeken Türkiye yorumu! Afrika ve Çin detayı
SGK'dan işveren genelgesi: Eksik prime destek verilmeyecek