Erdoğan'ın uçağı Kazakistan'a indi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı 10’uncu Zirvesi’ne katılmak üzere Kazakistan’a geldi.

Erdoğan'ın uçağı Kazakistan'a indi
Erdoğan'ın uçağı Kazakistan'a indi
GİRİŞ 02.11.2023 14:28 GÜNCELLEME 02.11.2023 16:11
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Türk Devletleri Teşkilatı 10'uncu Zirvesi'ne katılmak üzere Kazakistan'ın başkenti Astana'ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan (sağda), Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov (solda) ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı’na ait özel uçak "TC-TUR" ile başkent Astana’daki Nursultan Nazarbayev Uluslararası Havalimanı'na inen Erdoğan, resmi törenle karşılandı. Erdoğan, yarın "Türk Devri" temasıyla düzenlenecek Türk Devletleri Türk Devletleri Teşkilatı 10’uncu Zirvesi’ne katılarak zirve oturumuna hitap edecek. Erdoğan ayrıca toplantı kapsamında katılımcı liderlerle ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

Erdoğan'a Kazakistan ziyaretinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım, MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun eşlik ediyor.

Toplantının gündemi

Dönem Başkanlığı’nın Özbekistan’dan Kazakistan’a devredileceği zirvede liderler, teşkilat bünyesinde iş birliğinin daha da ilerletilmesine yönelik çalışmaları ele alacak, güncel küresel ve bölgesel meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunacak.

Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
  • ¥^£M@z 4 ay önce Şikayet Et
    Yorum yok,sevgiler selamlar.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kandil uzlaşısı CHP listesinde yer aldı! Öcalan sloganı atan isim ilk sırada...
İstanbul'da kırmızı ette 3 ayrı tarife! Fiyatlar da semtten semte değişiyor