Putin, Fransa'yı böyle aşağıladı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa'yı resmen aşağıladı. Putin'in, ülkesine yeni ithalat yaptırımları uygulamak isteyen Avrupa ülkelerine "tahtakurusu istilası" göndermesi yapması, bu böcekten muzdarip Fransa'da geniş yer buldu.

GİRİŞ 03.11.2023 07:59 GÜNCELLEME 03.11.2023 08:58
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, ülkesine yeni ithalat yaptırımları uygulamak isteyen Avrupa ülkelerine "tahtakurusu istilası" göndermesi yapması, bu böcekten muzdarip Fransa'da geniş yer buldu.

Le Figaro'nun haberine göre, Putin dün Rusya Merkez Bankası ve hükümet yetkilileri ile gerçekleştirdiği toplantıda, ülkesindeki ekonomik durumu ve Rusya'ya uygulanan yaptırımları ele aldı.

Ukrayna Savaşı nedeniyle Rus ekonomisi üzerindeki yaptırımların baskısının artacağını belirten Putin, "Ortaklarımızın fantezileri, Rusya'ya iğne, tornavida ve benzeri ürünlerin ithalatını yasaklaması ile saçmalık boyutuna ulaştı." değerlendirmesinde bulundu.

Putin, son aylarda Avrupa başkentlerinde kamusal sorun haline gelen tahtakurusu istilasına gönderme yaparak, "Ama ne kadar az çerçöp olursa o kadar iyi. Bu, Avrupa'nın büyük şehirlerinden buraya tahtakuruları ithal edilme riskini azaltır." dedi.

Putin'in ülkesine uygulanan yaptırımlara hicivli "tahtakurusu" yaklaşımı, bu böcekten oldukça muzdarip Fransa'da basında geniş yer buldu.

FRANSA, TAHTAKURULARI İLE MÜCADELE EDİYOR

Fransa'da sinema salonu, hastane ve okulların yanı sıra tren ve metro gibi toplu taşıma araçlarında da sıklıkla rastlanan tahtakuruları ciddi sorun haline gelmişti.

Muhalefet, böcek istilasına karşı hükümeti "ulusal eylem planı" yapmaya çağırmış, bu durumun 2024 Paris Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacak ülkenin uluslararası imajını "olumsuz" etkilediğini vurgulamıştı.

İktidar, tahtakuruları ile mücadele için Ulusal Meclis'e yasa tasarısı sunacağını bildirmişti.

Fransa'nın ardından Yunanistan'da da tahtakuruları görülmüştü.

KAYNAK: AA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 26
 • Ömür Geçer 3 ay önce Şikayet Et
  inşallah o tahta kurtları zalim yo yöneticilerin savaşı destek verenlerin kanını emer
  Cevapla
 • İso 3 ay önce Şikayet Et
  Eksik. söylemiş. ŞU. KELİMEYİ. eklemesi gerekiyordu. CIRCIR. BÖCEKLERİ ilaçlıyoruz . ekleseydi tam olacakdı
  Cevapla
 • MACKALI 61 3 ay önce Şikayet Et
  Uranyum ticaretine son veren afrika fransayi cok zor durumda birakti ve artik uranyum alamiyor bu yüzden dört gün önce Kazakaistana gidip uranyum deinen Macrona umarim Uranyum satmazlar..
  Cevapla
 • AlpEren 3 ay önce Şikayet Et
  Putin Reis bi başka...
  Cevapla
 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  putini müslüman olmaya davet etmek lazım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Murat Kurum'un CHP'ye 'yapay zeka' göndermesi büyük beğeni topladı
Murat Kurum'dan Sözcü TV muhabirine ayar! Sorduğu maksatlı soruya kapak gibi cevap