Fransa'da muhalif partili milletvekillerinden Gazze'de ateşkes çağrısı

Fransa'da muhalif partili milletvekilleri, Ulusal Meclis'te, Gazze'de ateşkes çağrısında bulundu.

Fransa'da muhalif partili milletvekillerinden Gazze'de ateşkes çağrısı
Fransa'da muhalif partili milletvekillerinden Gazze'de ateşkes çağrısı
GİRİŞ 07.11.2023 20:56 GÜNCELLEME 07.11.2023 20:56

İsrail'in Gazze'deki saldırıları devam ederken, muhalefet cephesinin önemli isimlerinden Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) Partisi Meclis Grup Başkanvekili Mathilde Panot, Filistin'in Paris Büyükelçisi Hala Abou-Hassira'yı Ulusal Meclis'te ağırladıklarını X sosyal medya platformundan duyurdu.

Panot, Abou-Hassira'nın, ailesinin büyük bir kısmını Gazze'deki bombaların ve yıkılan binaların enkazlarında öldüğünü belirtti.

FRANSIZ MİLLETVEKİLLERİNDEN ATEŞKES ÇAĞRISI

Büyükelçi Abou-Hassira da X sosyal medya platformundan yaptığı açıklamada, Boyun Eğmeyen Fransa (LFI), Yeşiller Partisi (EELV) ve Fransa Komünist Partisi'nin (PCF) Fransız meclisinde Gazze'de derhal ateşkes sağlanması için çağrıda bulunduğunu ifade etti.

Büyükelçi, uluslararası hukukun üstünlüğünü göstermek ve masum hayatları kurtarmak için gösterdikleri dayanışmaları ve kararlıkları için milletvekillerine teşekkürlerini iletti.

Abou-Hassira, meclis bahçesinde Fransız milletvekilleriyle çektiği fotoğrafı da paylaştı.

Fotoğrafta, boynunda Filistin kültürünün bir parçası olan Filistin kefiyesi motifli bir atkı takan Abou-Hassira'nın kalabalık bir grup Fransız milletvekiliyle "Gazze ve Batı Şeria'daki katliama son verin. Derhal ateşkes" yazılı dövizi taşıdığı görülüyor.

KAYNAK: AA
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
CHP'nin fonladığı Halk TV, DEM'e toz kondurmuyor
İsrail'de şok anket sonucu: Savaşı kazanamayacağız