İsrail'den skandal tehdit! Bir ülkeyi daha hedef gösterdi!

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde yaptıklarını Beyrut'ta da nasıl yapacaklarını bildiklerini belirtti.

İsrail'den skandal tehdit! Bir ülkeyi daha hedef gösterdi!
İsrail'den skandal tehdit! Bir ülkeyi daha hedef gösterdi!
GİRİŞ 11.11.2023 21:27 GÜNCELLEME 11.11.2023 21:27
Bu Habere 216 Yorum Yapılmış

 İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde yaptıklarını Beyrut'ta da nasıl yapacaklarını bildiklerini belirterek "Buradan Lübnan vatandaşlarına söylüyorum, Gazze'deki vatandaşların beyaz bayraklarla kıyı boyunca yürüdüğünü ve güneye doğru ilerlediğini görüyorum." dedi.

Gallant, İsrail'in kuzeyindeki bir askeri üsse düzenlediği ziyarette, Lübnan sınırındaki gerilime ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İsrail saldırıları nedeniyle Gazze'nin kuzeyinden tehcir edilen Filistinlileri örnek gösteren ve Lübnanlıların da aynı tabloyla karşı karşıya kalabileceğini ima eden Gallant, "Buradan Lübnan vatandaşlarına söylüyorum, Gazze'deki vatandaşların beyaz bayraklarla kıyı boyunca yürüdüğünü ve güneye doğru ilerlediğini görüyorum." diye konuştu.

AÇIK AÇIK TEHDİT ETTİ: BEDELİNİ LÜBNAN VATANDAŞLARI ÖDER

Gallant, Hizbullah'ın Lübnan'ı olası bir savaşa sürüklediğini ve hata yaptığını savundu.

Lübnan halkına yönelik gözdağını sürdüren Gallant, "Hizbullah bu tür hatalar yaparsa bunun bedelini ödeyecek olanlar, öncelikle Lübnan vatandaşlarıdır. Gazze'de yaptığımızı Beyrut'ta da nasıl yapacağımızı biliyoruz." ifadelerini kullandı.

Gallant, "Pilotlarımız kokpitte oturuyor, uçaklarının burnu kuzeye bakıyor. Güneyde (Gazze'de) yapacak işimiz var ama hava kuvvetlerimizin yüzü kuzeye dönük." değerlendirmesini yaptı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana yaşanan çatışmalarda 70 Hizbullah mensubu ile 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 216
 • mehdi geliyor 5 ay önce Şikayet Et
  kıyamet alametleri görüldü. mehdi hz . her an zuhur edebilir.
  Cevapla
 • Cenk 5 ay önce Şikayet Et
  Terörist katil israil dünyadaki havayı kirletiyor. Yok edilmeliler.
  Cevapla
 • Abdulbaki Yeşil 5 ay önce Şikayet Et
  Kökensiz köyü buldun böyle değneksiz gezersin. Adamsan silahı al askerlerinle Gazze sokaklarına gir de yiğitliğini görsün Kassam Mücahitleri korkak kudurmuş vahşiler. Bu saldırganlık korkanların işidir. Ama sizden büyük Allah cc car. Sonunuz yakın.
  Cevapla
 • Abdulbaki Yeşil 5 ay önce Şikayet Et
  Adam resmen faşist ve terörist suratında insanlık adına hiç bir iz yok. Rabbim bunu kahhar ism-i şerifi hatırına kahretsin inşallah.
  Cevapla
 • eminler 5 ay önce Şikayet Et
  adamalar o kadar eminkiler cevre islam ulkelerinden tehlike yok .katliam yapiyor yani islam ulkelerinin umurunda bile degil aksa yada muslumanlarin kani.biz haric kisadan hisse
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Altında tarihi zirveler zorlanıyor
Selçuk Bayraktar'dan manidar fotoğraf! Terör yandaşlarını çıldırttı