İran ve Katar'dan Filistin zirvesi

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile Katarlı mevkidaşı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Filistin ile ilgili son gelişmeleri ve İsrail'in Gazze'ye yönelik devam eden saldırılarını ele aldı

İran ve Katar'dan Filistin zirvesi
İran ve Katar'dan Filistin zirvesi
GİRİŞ 14.11.2023 20:34 GÜNCELLEME 14.11.2023 20:34
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İran Dışişleri Bakanlığının, X sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımda, Abdullahiyan ile Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Al Sani’nin telefonda görüştüğü belirtildi.

İki Bakan, İsrail'in "Katar Gazze'yi Yeniden İmar Komitesi Merkezi"ni bombalaması konusunu da görüştü.

Gazze’de devam eden “soykırımı” ve kritik düzeydeki insani durumu masaya yatıran İran ve Katarlı Bakanlar, Gazze'ye yönelik savaş suçlarının derhal durdurulması ve savunmasız Filistin halkına acil yardım sağlanması gerektiğini vurguladı.

Emrah Konak Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrah Konak

Editör Hakkında

1992 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, lise öğrenimini Rize'de, lisans öğrenimi ise Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. Halihazırda Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Meslek hayatına 2015 yılında başlayıp birçok haber sitesi ve televizyon kanalında farklı pozisyonlarda görev aldı. Şu an meslek hayatına haber7.com'da "Editör" olarak devam ediyor.
YORUMLAR 1
  • Morelli 3 ay önce Şikayet Et
    Boyunuz posunuzdan utanin sieve ustune zirve sonuc hic birsey bitmisiniz konusmayin
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Selçuk Bayraktar'dan Milli Muharip Uçak KAAN açıklaması
Tüm engellemelere ve ambargolara rağmen Milli Muharip Uçağımız KAAN Gök Vatan ile kavuştu