İsrail'den kirli tezgah! CNN ortaya çıkardı

CNN, İsrail ordusunun Şifa Hastanesinden paylaştığı görüntülerle uluslararası medya kuruluşlarının çektiği görüntülerin "çeliştiğine" işaret ederek, hastanede gösterilen silahların durumunun şüpheli olduğunu ileri sürdü.

GİRİŞ 18.11.2023 19:49 GÜNCELLEME 19.11.2023 12:21
Bu Habere 57 Yorum Yapılmış

İsrail'in Hamas'ın karargahı olarak kullanıldığı iddiasıyla Şifa Hastanesini boşaltmasının yankıları sürerken CNN, İsrail güçlerinin 15 Kasım'da hastanede bulunan silahlara dair paylaştığı video görüntüleriyle uluslararası medya kuruluşlarının tesisten çektiği görüntüleri karşılaştırdı.

SİLAHLAR ORADA YERLEŞTİRİLMİŞ OLABİLİR

CNN, hastaneye giden basın kuruluşlarından Fox News'in görüntülerinde İsrail'in Şifa Hastanesinden paylaştığı görüntülerdekinden daha fazla silah görüldüğüne işaret ederek, "hastanedeki silahların sonradan yerleştirilmiş olabileceğini" iddia etti.

İsrail'in paylaştığı video kaydında MR cihazının arkasındaki çantada AK-47 tipi bir silah olduğu görülürken CNN, hastane turuna izin verilen Fox News'in çektiği video kaydında ise AK-47 tipi iki silahın olduğunu ortaya çıkardı.NERDEN GELDİ BU SİLAHLAR?

CNN, haberinde, "İsrail güçlerinin ilk videosunda AK-47 tipi bir silah varken Fox News'in videosundaki ikinci silah (AK-47) nerden geldi?" sorusunu yöneltti.

Öte yandan, CNN, İsrail Savunma Bakanlığına "video kayıtlarındaki çelişkiye" dair değerlendirmelerinin yanıtsız kaldığını vurguladı.

- İsrail'in Gazze'yi işgalinde Şifa Hastanesini basması

İsrail ordusu, 15 Ekim sabahı Gazze'de binlerce hasta ile yerinden edilmiş sivilin bulunduğu, bölgenin en büyük sağlık tesisi Şifa Hastanesine baskın düzenlemişti.

İsrail'in, baskının ardından tüneller ve cephanelikler yerine binada bulduğunu iddia ettiği paslı silahlar ve birkaç kamerayı kanıt olarak sunması, eleştirilere neden olmuştu.

Hamas, İsrail ordusunun Gazze'deki Şifa Hastanesine düzenlediği baskında katliam yapılmasına karşı uyarıda bulunarak, sağlık personeli, yaralılar ve hastanede yerinden edilmiş binlerce Filistinlinin güvenliğinden İsrail'i, ABD'yi ve uluslararası toplumu sorumlu tutmuştu.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 57
 • ekrem 6 ay önce Şikayet Et
  bizdeki lanetliler ile onlar arasında fark yok sarozun kanalları foks halk adı altında diğeri bunlar dünyanın heryerinde bu şekli ile yayın yaparlar yahudiyi memnun etmeyecek yayın yapamazlar sarozu memnun etmeyen o kanalda çaycılık bile yapamaz kendi iradeleri yok
  Cevapla
 • Abdullah 6 ay önce Şikayet Et
  Siyonistlerin yapamayacağı sahtecilik yok almanları amerikayı rusyayı geçmişte türkiyeyi hep borçlandırmış sonrada savaş ettirmiştir birbirleriyle şidideikitane hamas yalanıyla genişlemeye gidiyor
  Cevapla
 • İsrail oyunu 6 ay önce Şikayet Et
  İsrail'in Hamas'a ait bulduğunu iddia ettiği silah ve malzemeleri kesinlikle İsrail'in çinileri getirip koymuş sonrada Hamas'ın yalanı iftirası i atıyor irada Hamas'ın denilen silahlar kesinlikle İsrail'e ait
  Cevapla
 • SERKANN 1 6 ay önce Şikayet Et
  Bu memlekette bir zamanlar oraya buraya gömülü silahlar bulunurdu. Ve kimden kurtulmak isteniyorsa sahte delillerle suçlanıp hemen tutuklanırdı. Aynı akıl burda da devrede, düşünün ki içimizdede ne kadar çok yahudi var. ? Tam bir yahudi aklı
  Cevapla
 • Alperen 6 ay önce Şikayet Et
  Velev ki silah çıktı ne olacak zaten savaş halinde artı orası İsrail in değil Filistin toprakları sanane hastanedeki silahtan.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Irak'tan 37 yıl sonra bir ilk! Resmen duyurdular
Bir damlasının fiyatı dudak uçuklatıyor! Ayda 25-30 gram elde ediliyor