Kassam Sözcüsü Ebu Ubeyde açıkladı: İsrail'e darbe üstüne darbe!

Gazze’de Hamas'a bağlı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, son 72 saatte İsrail’e ait 60 askeri aracı imha ettiklerini duyurdu.

Kassam Sözcüsü Ebu Ubeyde açıkladı: İsrail'e darbe üstüne darbe!
Kassam Sözcüsü Ebu Ubeyde açıkladı: İsrail'e darbe üstüne darbe!
GİRİŞ 20.11.2023 21:33 GÜNCELLEME 20.11.2023 21:33
Bu Habere 38 Yorum Yapılmış

Ebu Ubeyde, Katar merkezli Al Jazeera televizyonunda yayımlanan ses kaydında, Gazze şehir merkezi ekseninde İsrail ordusu ile yaşanan çatışmalara ilişkin konuştu.

Kassam Sözcüsü, "Son 72 saatte 10'u personel taşıyıcı olmak üzere Siyonistlere ait 60 askeri aracı imha ettik. Mücahitlerimiz düşman askerlerinin çığlıklarını ve yardım çağrılarını duydu." dedi.

Gazze şehrinin güneybatısındaki İsrail ordusuna bağlı piyade kuvvetlerine cumartesi günü pusu kurduklarını aktaran Ebu Ubeyde, Gazze'nin kuzeyindeki Tevam bölgesinde de zırhlı bir personel taşıyıcıyı hedef alarak imha ettiklerini açıkladı.

Ebu Ubeyde, Kassam mensuplarının bir zırhlı personel taşıyıcıyı hedef alması sonucu en az 7 İsrail askerinin öldürüldüğünü aktardı.

SERİ SALDIRILAR

Kassam Sözcüsü, İsrail güçleri tarafından işgal edilen ve hizmet dışı kalan Rantisi Hastanesi’nde de İsrail ordu güçleriyle çatışmalara girdiklerine işaret ederek, “Elit birliklerden 25 mücahit, pazar günü öğleden sonra Rantisi Hastanesi’ndeki düşman güçlerini hedef alan seri saldırılar düzenledi.” diye konuştu.

Hastanenin yakınındaki zırhlı personel taşıyıcıdan inen 4 İsrail askerinin Kassam mensuplarınca “sıfır mesafeden” hedef alınarak öldürüldüğünü kaydeden Ebu Ubeyde, "Çatışmalarda bir Kassam mensubu da şehit oldu." ifadelerini kullandı.

İsrail ordusunun aktardığına göre, 27 Ekim'den bu yana Gazze'deki çatışmalarda öldürülen İsrail askerlerinin sayısı 66'ya çıktı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 38
 • Ufku gör 2 hafta önce Şikayet Et
  Tarihi ipek yolu güzergahı Hindistan ve İsrail üzerinden Akdeniz ve Avrupa güzergahı olacak diyen ABD çine hamle yaptı bu hamle karşılığı kassam tugayları devreye girdi olan mazlum Filistin halkına oldu.ukrayna Rusya şavaşının küresel çapta rövanşı,tayvanda seçimleri çin yanlısı hükümet kazanırsa çip krizi ABD o zaman silkelenecek.çin ne dedi bir kaç koldan ABD cephe açarsa işim kolay
  Cevapla
 • Onur 2 hafta önce Şikayet Et
  Saçmalama
  Cevapla
 • Musab 2 hafta önce Şikayet Et
  Amin
  Cevapla
 • Misafir 2 hafta önce Şikayet Et
  Ebu Ubeyde herkesin gönlünde farklı bir yer edindi. Ondan ses geldiği zaman insan bir ferahlıyor.
  Cevapla
 • Ebu hamza 2 hafta önce Şikayet Et
  Murat !!Ebu Ubeyde yokken İsrail bebek öldürmüyordu sanki. Boş yapmayın
  Cevapla
 • Murat 2 hafta önce Şikayet Et
  Sen kendini ferahlamaya odaklamışsın. Ferahlayacak bir neden elbet bulursun. Bebekler öldürülürken ferahlamaya devam edin bakalım
  Cevapla
 • Misafir 2 hafta önce Şikayet Et
  Allah gücünüze güc katsın inşallah
  Cevapla
 • vanlı hasan 2 hafta önce Şikayet Et
  ALLAHIM SEN MUZAFER EYLE nice azlar çoklara galip gelmiştir ALLAHIM SEN ZAFER NASİP EYLE kadar tatmakla yetinirse o bendendir." dedi. Çok azı hariç, ondan doyasıya içtiler. O ve yanında yer alan inananlar, nehri geçince: "Bugün Calut'a ve askerlerine karşı savaşacak gücümüz kalmadı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Zahid Akman yıllar sonra anlattı: Babam, Tayyip Bey'in kazandığını duyunca böyle yaptı
Yine birbirlerine düştüler! Portakal'dan, Özgür Özel'e 'İnce' çıkışı: Oy vermem