İsrailli savaş pilotundan müzik festivali saldırısı itirafı!

İsrailli savaş pilotu Yarbay Nof Erez, 7 Ekim'de İsrail'deki müzik festivalinde yaşanan saldırının 'Hannibal Protokolü' çerçevesinde İsrailli askerler tarafından yapıldığını söyledi.

GİRİŞ 21.11.2023 17:38 GÜNCELLEME 21.11.2023 17:39
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

Hamas'ın 7 Ekim'de düzenlediği Aksa Tufanı operasyonunda müzik festivalindeki sivillerin öldürüldüğü iddia edilmiş, sonrasında ise festivaldeki kişilerin İsrail helikopterinin hedef gözetmeksizin ateş açması sonucu öldüğü ortaya çıkmıştı. Müzil festivalinde yaşananlarla ilgili İsrailli savaş pilotu Yarbay Nof Erez'den itiraf geldi. 

İsrailli savaş pilotu Yarbay Erez, 7 Ekim'de Hamas'ın saldırısında, İsrailli sivillerin esir olarak Gazze'ye götürülmelerini önlemek için İsrail ordusunun esirlerin de öldürülmesini öngören 'hannibal Protokolü'nü uyguladığını söyledi. 

HANNİBAL PROTOKOLÜ 30 YIL ÖNCE PLANLANDI

Konuya ilişkin İsrail medyasına konuşan İsrailli savaş pilotu, Hannibal Protokolü'nün, İsrail ordusunda, 30 yıl önce Lübnan'daki olaylara dayanarak planlandığını belirterek "Hannibal Protokolü maksatlıdır ve uygulanmasına karar verilmişse bu kasıtlı şekilde yapılmıştır. Eğer esirler kasıtsız olarak vurulmuşsa da bu başka bir şeydir?" dedi. 

"BU KİTLESEL BİR HANNİBAL'DI"

Hannibal protokolünün bir noktada uygulandığını ifade eden Yarbay Nof Erez, "çünkü bir rehine durumu tespit ettiğinizde bu Hannibal'dır ancak son 20 yıldır tatbikatlarını yaptığımız Hannibal, içinde rehinelerin bulunduğu tek bir araçla ilgiliydi. Burada gördüğümüz şey ise kitlesel bir Hannibal'dı. Çitlerde birçok açıklık vardı, hem rehineli hem de rehinesiz olarak birçok farklı araçta binlerce insan vardı." şeklinde konuştu. 

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sırasında yaralıların tahliyesine yönelik helikopter operasyonunun koordinatörü olarak görev yaptığı belirtilen İsrailli Yarbay İsrailli pilot Erez, "Tanımlanması imkansız ve izin verilen şeyi yapmanın mümkün olmadığı bir görevdi." derken "Silah sistemleri kimin elindeyse, hem insansız hava araçları hem de savaş pilotlarının kara kuvvetleriyle koordine olmadan ellerinden geleni yaptıklarını biliyorum, çünkü bu kuvvetler (henüz) ortalıkta yoktu." ifadelerini kullandı.

Yalçın Taşbaşı Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Yalçın Taşbaşı

Editör Hakkında

Yalçın Taşbaşı 1991 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da, üniversite eğitimini ise Kayseri'de Erciyes Üniversitesi'nde tamamladı. 2014 yılında gazetecilik bölümünden mezun olmasının hemen ardından vatani görevini tamamlayarak iş hayatına giriş yaptı. 2015 yılında yeniakit.com.tr'de internet editörlüğü görevine başladı. Burada 7 yıl süren görevinin ardından 2022 yılında Haber7.com'da özel haber editörü olarak göreve başladı ve çalışmalarına devam ediyor.
YORUMLAR 49
 • Alim 6 ay önce Şikayet Et
  Hamas 7 Ekim'de sadece askeri noktalara saldırdı. Hamas'ın bu saldırılarina cevap veremeyeceğini anlayan korkak siyonist çete sağda solda ne kadar kendi halkı varsa vurup Hamasin üzerine atmak istedi. Ama işte ilahi adalet
  Cevapla
 • Cilgin horuz 6 ay önce Şikayet Et
  Kisaca yine Hamas bise yapamadi israil kendi halkini oldurdu darisi diger lerine ins
  Cevapla
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  Abd ikiz kuleleri kendisi saldırı yaparak müslüman ülkeleri işgal hareketidir yahhdilerde kendi halkını katlederek gazzeyi yok etme pilanı oldugu ortaya çıktı etrafındaki ülkeler sesiz kaldı ya burası bittikten sonra sıra onlara gelecek ondan sonra iyi seyirler.
  Cevapla
 • CCC 6 ay önce Şikayet Et
  Hamas müzik festivaline saldırdı diyen siyonist köpekleri nerede.
  Cevapla
 • Adr 6 ay önce Şikayet Et
  Chp nerde diyorum.
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 6 ay önce Şikayet Et
  KURAN CUMA SURESİ 6/7 ; "--- De ki: “Ey yahudiler! İnsanlar içinde yalnızca kendinizin Allah’ın dostları olduğunu sanıyorsanız ve bu iddianızda samimi iseniz, haydi ölümü arzu edin de görelim!”Oysa onlar işledikleri günahlar yüzünden ölümü asla istemezler. Allah ise, o zâlimleri çok iyi bilmektedir. Kendisinden kaçıp durduğunuz ölüm var ya, sonunda o, mutlaka gelip sizi bulacaktır.
  Cevapla
 • misafir 6 ay önce Şikayet Et
  Bakara 93, 94 ve 95 de bir okuyun isterseniz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bazı kişiler neden COVID olmadı? Nedeni bulundu
Siyonist İsrail'in tankını sıfır mesafeden imha ettiler! İşte o anlar...