IKBY'deki Barzani Yardım Vakfından Gazze’ye insani yardım

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ndeki (IKBY) Barzani Yardım Vakfı, Gazze’ye 2 bin 500 gıda kolisi, 200 sağlık kolisi ve 200 elbise kolisinden oluşan toplam 14 tonluk yardım gönderecek.

IKBY'deki Barzani Yardım Vakfından Gazze’ye insani yardım
IKBY'deki Barzani Yardım Vakfından Gazze’ye insani yardım
GİRİŞ 22.11.2023 17:49 GÜNCELLEME 22.11.2023 17:49
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Barzani Yardım Vakfı Başkanı Musa Ahmed, Erbil'de Filistin'in Erbil Başkonsolosu Nazmi Hazuri ile düzenlediği basın toplantısında, Gazze’ye yönelik insani yardım kampanyalarına ilişkin bilgi verdi.

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda yaşamını yitirenler için başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dileyen Ahmed, bölgedeki herhangi bir insani duruma karşı hazır beklediklerini söyledi.

Gazze için yardım toplamaya devam ettiklerini kaydeden Ahmed, "Yardımlar 2 bin 500 gıda kolisi, 200 sağlık kolisi ve 200 elbise kolisi olmak üzere 14 tondan oluşuyor. Uçakla Mısır’a, oradan da Refah Sınır Kapısı'na gönderilecek ve Gazzelilere dağıtılacak." diye konuştu.

Filistin'in Erbil Başkonsolosu Hazuri de yardımları için Barzani Yardım Vakfına teşekkürlerini ileterek, "Bu bizim için yeni bir şey değil. Bölge her zaman Filistin halkına yardım elini uzatmıştır." ifadelerini kullandı.

Gazze’de çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan binlerce kişinin öldürüldüğünü vurgulayan Hazuri, bölgedeki insani krize ilişkin şunları söyledi:

“Şu an yaklaşık yarım milyon Filistinli yemeksiz ve sussuz. Tıbbi yardımdan ve günlük hizmetlerden yoksunlar. Doktor ve acil yardım ekiplerinin gerekli malzemelere ihtiyacı var. Bugün görüyorsunuz ki Filistinliler moloz yığınlarının altında. Filistinliler çıplak elleriyle bu molozları kaldırıp akrabalarını, yakınlarını kurtarmaya çalışıyor.”

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 4
 • Diyar-ı Bekr'li 3 ay önce Şikayet Et
  Depremde camiide aç kalırken tam 1 ay boyunca sürekli Irak'tan gelen Barzani hükümetinin bu yardım kuruluşu (eminim amblemi de buydu ) okullara ve camiilere halk için yemek getiren kuruluştu. Çok minnettarım Allah razı olsun asla unutmayacağız sizi.
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  hepsi iktidarlarını korumak için cüzi bir miktar yardım yapıyor
  Cevapla
 • Sallahaddini Kurdî 3 ay önce Şikayet Et
  Ne diyor peygamber efendimiz sav 'kalplerini açıp da baktın mı ? Hem dediğiniz gibi olsa bile en azından iki yüzlü münafık Arap devletlerinden daha samimi. En azından İsrail'i desteklemiyorlar.
  Cevapla
 • Nur 3 ay önce Şikayet Et
  Müminler ancak kardeştir
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kurum'dan CHP Genel Başkanı Özel'in "bedellik askerlik" açıklamasına tepki
1. Lig maçında ortalık karıştı! Arda Turan sakatlandı...