İsrail: Katar ile savaştan sonra hesaplaşacağız!

İsrail Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili, Gazze'deki savaş sona erdikten sonra İsrail'in Katar ile "hesaplaşacağını" söyledi.

GİRİŞ 29.11.2023 14:44 GÜNCELLEME 29.11.2023 17:31
Bu Habere 562 Yorum Yapılmış

İsrail Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili, İsrail'in şimdilik çatışma arabulucusu Katar'la farklılıklarını bir kenara bıraktığını, ancak Gazze'deki savaş sona erdikten sonra "hesaplaşacağını" söyledi.

İsrail Dışişleri Bakanlığı'nın stratejik işlerden sorumlu genel müdür yardımcısı Joshua Zarka, İsrail ordu radyosuna verdiği bir röportajda, Katar'ın “Hamas'ın faaliyetlerine ev sahipliği yapma ve meşrulaştırma ile ilgili her konuda oynadığı rol" ile ilgili "hesaplaşacağız" dedi.

Katar, ABD ve Mısır , Gazze'de ateşkesin sağlanması, uzatılması ve esir-esir değişiminin sağlanması için son günlerde yoğun müzakerelere girişti  . Körfez ülkesi aynı zamanda siyasi bir kuruluş olduğunu ve barış için kullanılabildiği sürece açık kalacağını söylediği bir Hamas ofisine de ev sahipliği yapıyor.

Salı günü, CIA ve İsrail'in Mossad başkanları, İsrail ile Hamas arasındaki ateşkesin uzatılması konusunu görüşmek üzere Katar başbakanıyla bir araya gelmişti.

Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 562
 • Hakkı An 2 ay önce Şikayet Et
  "Merdi kıbti" yıllardır bölgede törör örgütü PKK ile iç içe faaliyet gösterirsizni; bizde bilir de bilmezden gelirdik. Ki şeriat hükmü bilmezdik. Şeriat der ki neye müseade ederse ona layıktır; yani ısırdığınız yerden kendinizi vurdunuz. Misli ile KATAR için söylediğiniz size uygulanacak. Bundan sonra AFGANİSTAN dan bi farkınız kalmayacak; ABD siz kalacaksınız ve etrafınız ...
  Cevapla
 • alpaslan--kara 2 ay önce Şikayet Et
  bu-yahudileri-allah-cc-naletlemiş-başka-söze-gerek-yok-görüldüğü-yerde-yok-edilmeli
  Cevapla
 • ömer faruk 2 ay önce Şikayet Et
  Bu itrail siyonist yahudi kafiri 1948 den beri DÜNYANIN BAŞINA BELA.ALLAH BELALARINI VERSİN de tüm Dünya insanları kurtulup rahat bir nefes alsınlar.......
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Esir takası İSRAİL zalimine yarar çünkü 10 Filistinliyi bırakır aynı o günün gecesi 100 tane Filistinliyi tutuklar bu arada İsrailli esirlerde beleşten serbest kalmış olurlar.
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  kararda bordobereliler var sıkıysa dokunsunlar karşısına Türkiye'yi alir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Murat Kurum: Kandil uzlaşısının adayı İmamoğlu'dur
MİT'in yakaladığı ajan Fransa'nın planını deşifre etti!