İspanya'dan, İsrail'e kötü haber! Resmen hükümete rest çektiler!

İspanya'da 200'den fazla kuruluş, 29 Kasım Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla yaptığı ortak açıklamada, İspanya hükümetinden İsrail ile silah ticaretini kesmesini istedi.

GİRİŞ 29.11.2023 23:12 GÜNCELLEME 30.11.2023 10:07
Bu Habere 95 Yorum Yapılmış

Son dakika İspanya haberleri: İsrail'in, Hamas'ın 7 Ekim'de gerçekleştirdiği "Aksa Tufanı" operasyonu sonrası Filistin'de yeniden başlattığı katliam saldırıları sürerken, İsrail karşıtı ülkelerin başını çeken İspanya'dan yeni bir adım daha geldi.

İspanya'dan, İsrail'e kötü haber! Resmen hükümete rest çektiler!

200'DEN FAZLA KURULUŞTAN İSRAİL ADIMI

İspanya'nın iki büyük işçi sendikası CCOO ve UGT, Gazeteciler Sendikaları Federasyonu, Barış İçin Araştırma İspanyol Ajansı, Ekolojistler Eylemde Örgütü, İspanya Kalkınma İçin Örgütler Koordinasyonu ve İpotek Mağdurları Platformunun da aralarında bulunduğu 200'den fazla kuruluş, "İsrail ile silah ticaretini sonlandıralım" başlıklı bir kampanya başlattıklarını duyurdu.

Söz konusu kuruluşların yayımladığı ortak açıklamada, İspanya ve Avrupa'nın İsrail'e yaptığı silah, askeri teknoloji ve teçhizat ihracatının kontrolünü düzenleyen ortak standartları tanımlayan Avrupa Birliği Antlaşması'nın bazı maddelerinin mevcut durumda ihlal edildiği kaydedildi.

İspanya'dan, İsrail'e kötü haber! Resmen hükümete rest çektiler!

İSPANYA VE DİĞER AVRUPA ÜLKELERİ İSRAİL'E SİLAH SATIŞINI DURDURSUN'

Barselona'da yapılan basın toplantısında konuşan Barış Promosyonu Katalan Konseyi Başkanı Gabriela Serra, "İmkansız bir şey istemiyoruz. İspanya, ve diğer Avrupa ülkeleri İsrail'e silah satışını durdursun" dedi.

'FİLİSTİN HALKI SADECE KURU SÖZ İSTEMİYOR'

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez'in bir taraftan ateşkes isteyip, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını kınarken diğer taraftan silah satışına izin vermesinin "tutarsızlık" olduğunu belirten Serra, İspanyol yasalarına göre, İsrail'e silah ticaretinin yasaklanmasını sağlayacak yasal unsurların olduğunu savundu.

İspanya'dan, İsrail'e kötü haber! Resmen hükümete rest çektiler!

İspanya'nın 2000 yılından bu yana İsrail'e toplam değeri 139 milyon avroyu bulan silah satışı yaptığını belirten Katalonya Filistin Toplumu adlı kuruluşun sözcüsü Salah Jamal da "Filistin halkı sadece kuru söz istemiyor. Silah satışının yasaklanması gibi somut adımlar bekliyor" diye konuştu.

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 95
 • Zehni 2 ay önce Şikayet Et
  israili 70 yıldır türkiye beslemiş bütün marketler israil ürünleri ile dolu banka kartları daha niceleri
  Cevapla
 • Zehni 2 ay önce Şikayet Et
  ispanya mı daha müslüman yoksa kendini müslüman zanneden ulkelermi
  Cevapla
 • Uyarıcı 2 ay önce Şikayet Et
  imansız,,, bozuk zihniyetliler yorum yapmasın...
  Cevapla
 • Uyarıcı 2 ay önce Şikayet Et
  hiçbir,, kafir,, müşrik, münafık ve fasık,,,, ALLAHA İMAN ETMİŞ bir Müslüman dan, daha dürüst olamaz, yorum yaparken söylediklerinize dikkat edin, yalakalık yapacağım derken, gerçek imanlı Müslümanları aşağılayamaz ve hakaret edemezsiniz....
  Cevapla
 • Uyarıcı 2 ay önce Şikayet Et
  İspanya,,, aklını başına al, itraile silah verme, kesinlikle,, uyarıyorum seni... akıllı ol, bebek çocuk ve masum insan katliamına ortak olma...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Murat Kurum: Kandil uzlaşısının adayı İmamoğlu'dur
Büyük İstanbul mitingi için tarih belli oldu! Kabaktepe canlı yayında duyurdu