İsrail destekçisi Biden'a bir şok daha! 7 eyalette seçim kararı

ABD’deki Müslümanlar, 2024 başkanlık seçimlerinin Cumhuriyetçiler ile Demokratlar arasında çekişmeli geçeceği öngörülen eyaletlerde, ABD Bakanı Joe Biden’e karşı kampanya yürütüyor.

GİRİŞ 03.12.2023 22:50 GÜNCELLEME 04.12.2023 10:40
Bu Habere 78 Yorum Yapılmış

ABD'den yayın yapan "Axios" haber sitesine göre, bu ülkede yaşayan Müslümanlar, İsrail'in Gazze saldırılarına verdiği destek nedeniyle, “#AbandonBiden” (Biden’i terk et) adıyla bir kampanya başlattı.

7 EYALETTE BIDEN'A KARŞI SEÇİM KAMPANYASI KARARI

Michigan eyaletinde bir araya gelen bir grup Müslüman, 2024 başkanlık seçimlerinde Demokratlar ile Cumhuriyetçiler arasındaki yarışın çekişmeli geçmesi beklenen Minnesota, Arizona, Wisconsin, Florida, Georgia, Nevada ve Pennsylvania’da Biden’a karşı seçim kampanyası yürütme kararı aldı.'BİDEN'A DESTEĞİ GERİ ÇEKİN' ÇAĞRISI

Kampanya organizatörlerinden yapılan açıklamada, “#AbandonBiden kampanyası, yaklaşan 2024 başkanlık seçimlerinde, ‘ateşkes çağrısında ve Filistin'deki masumları koruma konusundaki isteksizliği’ nedeniyle Başkan Biden’a verilen desteği geri çekme çalışmasıdır.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada ayrıca, Müslüman liderlerin, çekişmeli eyaletlerde Biden’in seçimleri kaybetmesi için birlikte çalışacağı aktarıldı.

Axios’a konuşan organizatörlerden Ceylani Hüseyin, kampanyalarının ağırlıklı olarak sosyal medya odaklı yürütüleceğini belirtti.

Hüseyin, Biden’i desteklememenin “ırkçı yaklaşımı” olan eski Başkan Donald Trump’ın yeniden seçilmesine yol açabileceğinin farkında olduklarını belirterek, “Kararımızın, önümüzdeki dört yıl içinde, bize daha zor zamanlar geçireceğinin farkındayız. Ancak, bunun bize kendimizi yeniden toparlama şansı vereceğine, aynı zamanda Demokratların da oylarımızı isteyip istemediklerini düşünmek için zaman tanıyacağına inanıyoruz.” dedi.

Söz konusu eyaletlerdeki 2020 başkanlık seçim sonuçlarını ve Müslüman-Arap seçmen sayılarını değerlendiren Axios, Müslüman seçmenlerin küçük bir kısmının bile Biden karşıtı bloğa geçmesi halinde, Demokratların işinin bu eyaletlerin bazılarında çok zorlaşacağı bilgisini paylaştı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 78
 • Metin k. 2 ay önce Şikayet Et
  Trump İn bundan kalır neyi var. Mademki öyle kendimiz parti kurun seçime gidin.
  Cevapla
 • rijit 2 ay önce Şikayet Et
  Ha Bidon, ha Trump. Konu İsrail olunca hepsi aynı....
  Cevapla
 • Drachen 1 2 ay önce Şikayet Et
  Bu cani ABD ye her şey mübah , bu kırma millet Kızıldereli ve Siyahileri katletmeye doyamadılar Dünya'yı kan gölüne çevirdiler . İnsan maskesi altındaki bu caniler Hitlerden daha tehlikeli dikkatli bakarsanız çıkarları için kendi İnsanını bile öldürmekten çekinmiyorlar en basit örneğide İkiz Kuleler hem kendileri vurdu arkasınadan Afganistanı işgal ederek İnsanları mahvetti .
  Cevapla
 • Kare Murat 2 ay önce Şikayet Et
  Al birini vur ötekine. Trump seçilirse daha kolay olmayacak. Ama demokratlara devasa bir tokat inmiş olur. Ayrıca müslüman seçmene gereken değeri vermeye başlarlar 2028 seçimlerinde ve sonrasında
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 2 ay önce Şikayet Et
  PEYGAMBERİMİZİN VEDA HUTBESİNDE : Müminler! "Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz. MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN KARDEŞİDİR. Ashabım! Muhakkak Rabbinize kavuşacaksınız. Sakin benden sonra eski sapıklıklara dönmeyiniz ve BİRBİRİNİZİN BOYNUNU VURMAYINIZ! Bu vasiyetimi burada bulunanlar bulunmayanlara ulaştırsın... OLABİLİR Kİ BURADA BULUNAN KİMSE, BUNLARI DAHA İYİ ANLAYAN BİRİSİNE ULAŞTIRMIŞ OLUR
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'li isimden skandal rüşvet iddiaları! "Elimde belgeler var"
320 kilometrelik yeni otoyol geliyor! Bakan Uraloğlu açıkladı