İsrail savaşı bitirme şartını açıkladı! Hamas'a resmen ilettiler

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Sözcüsü Ofir Gendelman, Filistin direniş hareketi Hamas’ın "teslim olması ve Gazze’de tutulan esirlerin serbest bırakılması" şartıyla Gazze yönelik saldırılarının bitebileceğini söyledi.

İsrail savaşı bitirme şartını açıkladı! Hamas'a resmen ilettiler
İsrail savaşı bitirme şartını açıkladı! Hamas'a resmen ilettiler
GİRİŞ 07.12.2023 23:11 GÜNCELLEME 07.12.2023 23:12
Bu Habere 530 Yorum Yapılmış

Son dakika İsrail haberleri: İsrail, Hamas'ın başlattığı "Aksa Tufanı" operasyonu sonrası Filistin'de başlattığı katliam saldırıları sürerken, İsrail'den savaşın sonlanmasına dair çarpıcı bir açıklama geldi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Sözcüsü Ofir Gendelman, Arapça yaptığı basın açıklamasında Gazzelilere seslendi.

İSRAİL SAVAŞI BİTİRMEK İÇİN 2 ŞART KOŞTU

Gendelman, “Gazzelilere söylüyorum: Savaşı bugün bitirmek iki şartta mümkün. Birincisi, tüm kaçırılanlarımızın serbest bırakılması gerekiyor. İkincisi, Hamas’ın teslim olması gerekiyor.” dedi.

'HAMAS'IN YOK EDİLMESİNDEN SONRA GAZZELİLERİN HAYATI İYİLEŞECEK'

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin güneyinde ilerlediğini belirten Gendelman, İsrail askerlerinin Hamas liderlerinden Yahya Sinvar'ı “bir an önce tutuklamak” amacıyla, “evini kuşattığını” iddia etti. Ancak Gendelman, Sinvar’ın söz konusu evde olup olmadığına ilişkin bilgi paylaşmadı.

İsrailli Sözcü ayrıca, “Hamas’ın yok edilmesinden sonra Gazzelilerin hayatının iyileşeceğini ve gelişeceğini” ileri sürdü.

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 530
 • ÖzMuşlu 5 ay önce Şikayet Et
  Gavur her zaman gavurluğunu yapacak...! 16000 FİLİSTİNLİ ölenlerin hesabını kim verecek ?
  Cevapla
 • Alparslan 5 ay önce Şikayet Et
  Hamasa siz teslim olun yoksa birer birer yok olacaksınız Rabbim yardımıyla
  Cevapla
 • ebabil 65 5 ay önce Şikayet Et
  pekı öldürdüğünüz çocukların bedelini ne ideyeceksiniz
  Cevapla
 • H. Bayram. 5 ay önce Şikayet Et
  Bunun anlamı savaşarak Kassamı yenemeyeceğinin itirafıdır.
  Cevapla
 • patriot 5 ay önce Şikayet Et
  Sonun geldi senin adi katil, gazze kasabı olarak senin hep ensende olucaz....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe'nin hayali Rusya'da gerçek oldu!
Polonya: Tüm Avrupa silahlanmalı