Türkiye'nin İsrail'in üzerine gitmesi Yair Netanyahu'ya hata yaptırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öncülüğünde her yerde İsrail'in soykırımını anlatan ve gündemde tutan Türkiye, Siyonistleri oldukça rahatsız etti. Bunun üzerine İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun oğlu Yair, "Free Kurdistan" paylaşımını yaptı.

Türkiye'nin İsrail'in üzerine gitmesi Yair Netanyahu'ya hata yaptırdı
Türkiye'nin İsrail'in üzerine gitmesi Yair Netanyahu'ya hata yaptırdı
GİRİŞ 11.12.2023 01:10 GÜNCELLEME 12.12.2023 09:31
Bu Habere 207 Yorum Yapılmış

Gazze Şeridi'nde soykırım devam ediyor. Dünyanın gözü önünde korkunç savaş suçları işleyen işgalci İsrail'in Gazze'ye saldırılarında en az 7 bin 700'ü çocuk, 5 bin 150'si kadın olmak üzere 17 bin 700 Filistinli öldü. Enkaz altından halen çıkarılamayan binlerce ölü Filistinlinin olduğu ifade ediliyor.

Batılı ülkelerin başını çektiği dünya ise İsrail'in soykırım saldırılarını görmezden gelip, tetikçi medyası ile de işgalcileri aklamaya çalışıyor.

NETANYAHU'NUN OĞLUNDAN TERÖR ÖRGÜTÜ PKK PROPAGANDASI

Son olarak İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Miami'de bulunan oğlu Yair Netanyahu, Instagram hesabından örgütün paçavrasının üzerine bölücü terör örgütü PKK'nın propagandasının yazılmış halini "Free Kurdistan" (Özgür Kürdistan) paylaştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN NEFESİ NETANYAHU'NUN ENSESİNDE

Türkiye, soykırımcı İsrail'in korkunç savaş suçlarını her platformda bütün medya araçlarıyla dünyanın gündeminde tutuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde icra edilen Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, Gazze'de yaşanan soykırıma geniş yer ayırmıştı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu açık ve net şekilde hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İsrail, 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana Filistin coğrafyasında uyguladığı her zulmün hesabını verecektir. Bundan kaçış yok, Netanyahu nereye kaçar bilemiyorum." demişti. İşgalcileri açık dille uyaran Erdoğan, "İsrail gerçek bir orduyla karşı karşıya geldiğinde paramparça olacaktır. İsrail yönetimini böyle bir acı akıbetle karşı karşıya gelmeden aklını başına toplaması için uyarıyorum." sözlerini kaydetmişti.

Dünyada kamuoyu oluşturma gücü ve etki alanı yüksek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail'e yönelik açıklamaları Siyonist yönetimi oldukça rahatsız etmişti.

İSRAİL'İN GAZZE'Yİ İŞGALİNDE 7 EKİM SONRASI

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" gerekçesiyle İsrail’e 7 Ekim’de kapsamlı saldırı düzenledi.

İsrail’de 7 Ekim’deki saldırılarda 310’dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu.

İsrail’in Gazze Şeridi'ne saldırılarında en az 7 bin 700'ü çocuk, 5 bin 150'si kadın olmak üzere 17 bin 700 Filistinli öldü. Enkaz altında binlerce ölü olduğu bildiriliyor.

İsrail ordusu halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumlarını hedef alarak sivil altyapıyı tahrip ederken, karadan işgal sürecinde 93 askeri öldü.

Çatışmalara 24 Kasım’da 4 günlüğüne verilen ve daha sonra 3 gün daha uzatılan "insani arada” 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir karşılıklı serbest bırakıldı. Öte yandan İsrail, binlerce Filistinliyi alıkoyup hapsetmeye devam etti.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te de İsrail güçleri ve yasa dışı Yahudi işgalcilerin saldırılarında 275 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu ile Lübnan Hizbullahının sınır hattındaki düşük yoğunluklu çatışmalarında ise 23 Lübnanlı sivil, 97 Hizbullah mensubu ve 6 İsrail askeri öldü.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 207
 • Ummet 2 ay önce Şikayet Et
  Bu it nereye kaçacak illaki bi yerde kafana sıkacaklar. Kaçacak yerin yok kâfir.
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Sizde o pacavrayi yayinliyorsunuz
  Cevapla
 • Realist HAKPEREST 2 ay önce Şikayet Et
  Kürtlüğü ağzına almak alçak siyonistlerin haddi de işi de değildir.
  Cevapla
 • Osmanlı 2 ay önce Şikayet Et
  İt itine Yiğit Yiğitine sahip çıkarmış şaşırmadık zaten bu terör örgütleri yandaşları yahudi siyonisler Haçlı itleri nin sadık köpekleri
  Cevapla
 • müslümantürk 2 ay önce Şikayet Et
  kürecik niye kapatilmiyor israile akan türkiyenin suyu niye kesilmiyor say say bitmez yalandan kinama lafla peynir gemisi yütrümez ama gemilerle israile termal don atlet türk mallari tasiyanlari ALLAH a havale ediyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeniden Refah açıklaması
Fenerbahçe'den olay paylaşım! TFF'ye Icardi tepkisi