Küba'dan İsrail ve dünyaya Gazze tepkisi: Tüm insanlık için utanç vesilesi

Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz Canel, İsrail'in Gazze'de devam eden saldırılarına 'sert' tepki göstererek, 'Küba, Filistin için sesini daima yükseltecek ve hiçbir zaman yaşananlara kayıtsız kalmayacak.' ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 26.12.2023 23:41 GÜNCELLEME 26.12.2023 23:43
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Canel, sosyal medya hesabı X'ten, "Terörist İsrail devletinin Gazze'de gerçekleştirdiği soykırım, tüm insanlık için utanç vesilesidir. Cezadan muaf olma ne zamana kadar sürecek, cinayetler ne zamana kadar serbestçe devam edecek? Küba, Filistin için sesini daima yükseltecek ve hiçbir zaman yaşananlara kayıtsız kalmayacak." paylaşımı yaptı.

Küba Devlet Başkanı Canel, İsrail saldırılarıyla harabeye dönen Gazze'nin fotoğrafını da takipçileriyle paylaştı.

Canel, 2 Aralık'ta Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Dubai kentindeki Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28. Taraflar Konferansı'nda (COP28) İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına işaret ederek, "Buradan 2 bin kilometre kadar uzakta yani Gazze'de soykırım yaşandığını hatırlatmak istiyorum." demişti.

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 4
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  helal olsun
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Allah İsrail'i kahreylesin inşallah
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  güzel liderler ve güzel insanlarda var dünyada
  Cevapla
 • misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Şöyle düzgün konuşan Avrupada Asyada başkanlar olmalı insan gibi bsşkan kuduz aç kalmış gibi medeniyetsiz değil
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Milli Takım'da sakatlık şoku! EURO 2024 kadrosundan çıkarıldı
Mersin'deki katliam gibi kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükseldi