Bakanlık'tan açıklama: Taylor Swift bir Pentagon projesi mi?

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Amerikalı şarkıcı Taylor Swift'in bir "Pentagon projesi" olduğunu iddia eden Fox News kanalına, Swift'in şarkılarından alıntılarla cevap verdi.

Bakanlık'tan açıklama: Taylor Swift bir Pentagon projesi mi?
Bakanlık'tan açıklama: Taylor Swift bir Pentagon projesi mi?
GİRİŞ 11.01.2024 15:09 GÜNCELLEME 11.01.2024 15:11

ABD merkezli haber kanalı Fox News, dünyaca ünlü pop yıldızı Taylor Swift'in bir "Pentagon projesi" olduğunu öne sürdü.

Kanalda program yapan Jesse Watters, "Yaklaşık 4 yıl önce, Pentagon'un psikolojik operasyonlar birimi Taylor Swift'i bir kazanca dönüştürmeye karar verdi." ifadelerini kullandı.

Sunucu daha sonra 2019'da NATO İşbirliğine Dayalı Siber Savunma Mükemmeliyet Merkezi tarafından organize edilen bir konferanstan görüntüleri yayına verdi. Görüntülerde, konferansta sunum yapan bir konuşmacının, Swift'i küresel etkiye sahip isimlerden biri olarak örnek gösterdiği görülüyor.

Watters, görüntülerin ardından, "Bu gerçek. Pentagon'un psikolojik operasyonlar birimi NATO'ya Taylor Swift'in dezenformasyonla mücadele için kullanılmasını öneriyor." ifadelerini kullandı.

PENTAGON'DAN AÇIKLAMA

Fox News'ta yapılan bu yayının ardından ABD Savunma Bakanlığı'ndan (Pentagon) açıklama geldi. Bakanlık Sözcüsü Sabrina Singh, iddiaya alaycı bir üslupla yanıt verdi.

Swift'in "Shake it off (Salla)" isimli şarkısına gönderme yapan Singh, "Bu komplo teorisine gelince, sallayacağız." ifadelerini kullandı.

Singh ayrıca, Pentagon'un Kongre'den ek bütçe için onay beklediğini ve bunu "Kongre'ye sinsi bir şekilde Swift'in 'I Wish You Would (Keşke yapsaydın/onaylasaydın)' isimli şarkısını söyleyerek yapma fırsatı yakaldıklarını" belirterek, alaycı tavrını sürdürdü.

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Uzayda mahsur kaldılar! Yakıt biterse asla geri dönemeyecekler...
Bodrum'a 1 milyon kişi akın etti ama alarm veriyor!