Erdoğan'ın açıklamaları dünya basınında

Erdoğan'ın yılın ilk kabine toplantısında yaptığı açıklamalar dünya basınında geniş yer buldu.

GİRİŞ 17.01.2024 15:44 GÜNCELLEME 17.01.2024 15:44
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yılın ilk Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, terörle mücadelede operasyonların genişleyerek devam edeceğini belirtti.

Erdoğan açıklamasında "Söz konusu terörle mücadele, ülkemizin bekası, huzuru ve güvenliği olduğunda herkes ya yanımızda yer alır ya da karşımızda. Bu işin ortası, gri alanı yoktur." ifadelerine yer verdi.

Bu açıklamalar dünya basınında büyük ses getirdi.

ABC news haber sitesi "Erdoğan, Suriye ve Irak'taki Kürt gruplara yönelik operasyonları genişletme sözü verdi" başlığı ile yayınladığı haberinde  'Kabine toplantısı sonrasında televizyondan yayınlanan konuşmada Erdoğan, Türk jetlerinin son beş günde başlatılan operasyonlarda Suriye ve Irak'ta toplam 114 hedefi vurduğunu söyledi' denildi.

AP haber ajansı ise "Erdoğan, Suriye ve Irak'taki Kürt gruplara yönelik operasyonları genişletme sözü verdi." dedi:

'Türkiye cumhurbaşkanı, Irak'taki bir Türk askeri üssüne düzenlenen saldırıda dokuz askerin öldürülmesinden günler sonra, komşu Irak ve Suriye'deki askeri operasyonları genişletme sözü verdi.'

Al Monitor 'Erdoğan: Türkiye'nin Suriye operasyonu 'önümüzdeki aylarda' gerçekleşebilir' başlığı ile haberi servis etti:

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Salı günü ülkesinin önümüzdeki aylarda  Kuzey Suriye'de ABD müttefiki, Suriye Demokratik Güçleri'ne (SDG) karşı yeni bir kara harekâtı başlatabileceğini ima etti.

Yunan Ethnos gazetesi ise  "Terörle mücadelede herkes ya yanımızdadır ya da karşımızdadır" sözlerini manşetine taşıdı. 

Haberde Erdoğan'ın "Sınırlarımız dışındaki askeri varlığımız hem vatanımızın güvenliği hem de vatandaşlarımızın huzur ve refahı açısından hayati önemdedir " ifadelerine yer verildi.

 

Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 26
 • OGÜN 3 ay önce Şikayet Et
  Türkiye nın itibarını koruyan bir lider olan Cumhurbaşkanımızdan Türk Lirasının da korunması için Kanun Çıkarılmasını istiyorum,yırtık ve yazılı TL nın devlet bankaların a %50 eksiğine değiştirimesi ,dövize gözü gibi bakanlar artık aynı hassasiyeti TL mıza da göstersinler.
  Cevapla
 • Mpitt 3 ay önce Şikayet Et
  Algıya dikkat ettinizmi ?Yabancı basında atılan başlığa bakın Suriye ve Iraktaki Kürt gruplar.Sözüm ona masum insanlar siviller sanki
  Cevapla
 • Hoca Nasrettin 3 ay önce Şikayet Et
  Aynı fikirdeyiz. Devletimiz var olsun.
  Cevapla
 • Reşo 3 ay önce Şikayet Et
  Cumhurbaşkanımızı terörle mücadelede sonuna kadar yanındayız zaman birlik olma zamanı.
  Cevapla
 • aksaray 3 ay önce Şikayet Et
  şanssızlık erdoğanın ve türkiyenin hiç yakasını bırakmadı. covid 19. salgın hastalık geldi hemtürkiyeyi hem dünyayı perişan etti ekonomi zarar etti. 6 şubat maraş depremi 11 tane ilimiz yaklaşık 150 tane ilçemiz ve binden fazla köy çok ciddi bir yıkım yaşadı zarar yaklaşık 200 milyar dolar. egede marmarada ve ülkede çok büyük yangınlar oldu ormanlarımız büyük kısmı kül oldu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esprili gönderme: Artık Fenerbahçeli değilim
İsrail'den misilleme! "İran’ın saldırısı İsrail ve ABD’ye yaradı..."