Ordudan ABD ve İngiltere'ye hodri meydan: Karşılıksız ve cezasız kalmayacak

Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Yahya Saree, ABD ve İngiltere’nin düzenlediği saldırıların karşılıksız ve cezasız kalmayacağını söyledi.

Ordudan ABD ve İngiltere'ye hodri meydan: Karşılıksız ve cezasız kalmayacak
Ordudan ABD ve İngiltere'ye hodri meydan: Karşılıksız ve cezasız kalmayacak
GİRİŞ 04.02.2024 19:13 GÜNCELLEME 04.02.2024 19:14
Bu Habere 121 Yorum Yapılmış

Amerikan ordusu Yemen'de İran destekli Husilere yönelik en kapsamlı saldırılarından birini gerçekleştirdi.

Husi mevzileri hem savaş jetleri hem bölgedeki gemilerden ateşlenen Tomahawk füzeleri ile vuruldu. Operasyona İngiliz uçakları da katıldı. Husilere ait 36 hedefin vurulduğu bildirildi.Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Yahya Saree, ABD ve İngiltere'ye meydan okudu.

Saree, saldırılara ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu saldırılar bizi Gazze Şeridi'ndeki kararlı Filistin halkını destekleyen ahlaki, dini ve insani duruşumuzdan caydırmayacak. Bu saldırılar karşılıksız ve cezasız kalmayacaktır” dedi.

ABD önceki gece de Irak ve Suriye'de İran destekli silahlı grupları vurdu.

85 hedefin bombalandığı saldırıda yaklaşık 40 kişinin öldüğü rapor edildi.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 121
 • İdris Demir 5 ay önce Şikayet Et
  Bu zihniyetle ne bölgenize ve nede insaniniza bir faydaniz olmadi. Ağa babalariniz ABD kucağında siz gelmişsiniz hava atiyorsunuz. Siz daha insaninizla barışı sağlamamişsiniz.Siz ancak güçsüzü ve gariban insaninize zülüm edersiniz. Hangi müslüman ülkede adalet işliyor,insanca yaşam vardir. Hepinizin canı cehneme.
  Cevapla
 • Taskin deniz 5 ay önce Şikayet Et
  Nayn takma adlı ingiliz muhbircisi sen ve senin gibiler Müslüman kılığına girmiş muslumanligi kalkan edenlersiniz.eger sen Müslüman olsan orda yemenli muslumanlar emperyslislerler savaşırken sen dini bırakıp mezhepçilik yaparak muslumanlar arasına fitne sokuyorsun.kahrolsun muslumanlar arasına fitne sokan soysuzlar kahrolsun emperyalizim
  Cevapla
 • Huseyin 5 ay önce Şikayet Et
  Rusya 'yi yıpratmak ve denemek için ukrayna savaşı çıkartıldı. Neden kimin çıkarına savaş oldu. Ortadoğuda neler oluyor. Israil'in katliamı arka plana mı atıldı. Yoksa yemeni ele geçirip kukla devlet kurulacak , yoksa iran üzerinden ab(d) yeni bir düzenlemeyi gidiyor.
  Cevapla
 • nayn 5 ay önce Şikayet Et
  ingiliz kuruntusu iran sevici osmanli ve Turk düşmanı yemen .bir halt edemezler
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  ABD uçak gemisi bu gidişle batar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Edin Dzeko coştu! Mourinho'lu Fenerbahçe turun kapısını araladı
Müslüman dövüşçü Khabib'in varlıklarına el konuldu!