Husilerden Yemen duyurusu! ABD ve İngiltere peş peşe saldırı başlattı

Yemen'deki Husiler, ABD ve İngiltere hava kuvvetlerinin sahil şehri Hudeyde'ye aynı günde 6 saldırı düzenlediğini duyurdu.

Husilerden Yemen duyurusu! ABD ve İngiltere peş peşe saldırı başlattı
Husilerden Yemen duyurusu! ABD ve İngiltere peş peşe saldırı başlattı
GİRİŞ 16.02.2024 20:12 GÜNCELLEME 16.02.2024 20:12
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Husilere bağlı el-Mesire televizyonunda yer alan haberde, ABD ve İngiltere hava kuvvetlerinin Hudeyde'nin Dureyhimi ilçesine hava saldırısı düzenlediği belirtildi.

ABD VE İNGİLTERE YEMEN'E PEŞ PEŞE SALDIRI

Dureyhimi'nin Taif bölgesine yönelik hava saldırısı yapıldığı bildirilen haberde, saldırının yol açtığı can kaybı ve yaralı konusunda ayrıntıya yer verilmedi.

Hudeyde'nin el-Cubbane bölgesine 2, kentin kuzeyindeki el-Zehra bölgesine ise 3 saldırı gerçekleştirildiğini aktaran Husiler, bu saldırıyla bir günde aynı bölgeye 6 saldırı düzenlendiğini kaydetti..

Konuya ilişkin ABD ve İngiltere'den henüz bir açıklama yapılmadı.

Husiler gece, ülkenin güneyindeki Aden Körfezi'nde İngiliz gemisi LYCAVITOS'u vurduklarını duyurmuştu.

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Mtn 5 ay önce Şikayet Et
    La Galiba İllallah
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Deniz Yücel'e sert tepki: Gusül abdesti bilmeyenler dinimize karışıyor!
Uluslararası ziyaretçi ağırlayan şehirler listesine Türkiye'den 2 şehir girdi