Maduro'dan Hakan Fidan paylaşımı: Harika toplantı

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkesini ziyaret eden Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile yaptığı görüşmeye ilişkin, "Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile harika toplantı" ifadesini kullandı.

GİRİŞ 24.02.2024 07:30 GÜNCELLEME 24.02.2024 08:58
Bu Habere 62 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi ziyaret için geldiği Venezuela'da Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro tarafından Miraflores Sarayı’nda kabul edildi.

"GÜÇLÜ BİR DOSTLUĞU PEKİŞTİRİYORUZ" 

Maduro, sosyal medya hesabı X'ten Bakan Fidan ile yaptığı görüşmenin fotoğraflarını paylaşarak "Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile harika toplantı. Kardeş halk Türkiye ile sıkı bir çalışma gündemi, somut anlaşmalar ve haklarımızın ortak refahı için başarılarla dolu güçlü bir dostluğu pekiştiriyoruz. Bu yola birlikte devam ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Başkent Karakas'taki Devlet Başkanlığı Sarayı Miraflores'te yapılan görüşmeye, Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil ve Türkiye'nin Karakas Büyükelçisi Aydan Karamanoğlu da katıldı.

VENEZUELA DIŞİŞLERİ BAKANI GİL: ZİYARET FEVKALEDE ÖNEM TAŞIYOR

Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil, ülkesini ziyaret eden Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ı paylaştı.

Sosyal medya hesabı X'ten Bakan Fidan'ın uçaktan indiği anın fotoğraflarını paylaşan Gil, "Latin Amerika ve Karayip ülkelerine ilk turunu gerçekleştiren Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ı içten bir şekilde karşılıyoruz. Ziyaretiniz, ikili gündemi ve uluslararası mevcut durumun gözden geçirilmesi açısından fevkalade önem taşıyor." ifadelerini kullandı.

Devlet Başkanlığı basın biriminden yapılan açıklamada, iki ülke arasında yıllardır sürdürülen "iyi" ilişkilere işaret edilerek Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun, Karakas ile Ankara arasındaki dostluğu teyit ettiği bildirildi.

Türkiye ile Venezuela arasında, farklı alanlarda 40'ın üzerinde işbirliği anlaşmasının yapıldığı kaydedilen açıklamada, yakın zamanda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'ın da Venezuela'yı ziyaret ettiği hatırlatıldı.

KAYNAK: AA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 62
 • Sevban 1 ay önce Şikayet Et
  Sağırlar körler bir birini ağırlar,iki batık ülke bir birlerini pof pofluyorlar
  Cevapla
 • Hasan 1 ay önce Şikayet Et
  Ne kadar hazımsızsınız yahuu
  Cevapla
 • Abdullah 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye’nin dış politikası mükemmel. Sınırımızı güvence altına almak için dünya devletlerinin tamamı ile iyi bir bağ kuruyor. Bu da sınır ötesi hareketlerle ülke güvenliğini sağlamlaştırıyoruz.
  Cevapla
 • Sezgin 1 ay önce Şikayet Et
  Geleceğin başkanı belli Türkiye'ye hayırlı olsun
  Cevapla
 • muimin 1 ay önce Şikayet Et
  Allah islamiyetle şereflendirsin Venezuela halkını ve başkanları Nicolas Maduro yu
  Cevapla
 • Bayramyıldırım 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiyeyi islamla şerefliyelim önce,kardeşim.
  Cevapla
 • Serkan 1 ay önce Şikayet Et
  Aminn
  Cevapla
 • Vatan aşkı 1 ay önce Şikayet Et
  Bütün dünya mazlumlarının umudu TÜRKİYE! Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin inşallah.
  Cevapla
 • Yekk 1 ay önce Şikayet Et
  Filistin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan öncülük etti! Türk siyasetinde yeni bir sayfa açıldı
Özgür Özel'den 'erken seçim' çıkışı! ‘Akdi bozmak demektir’