İsrail ordusu resmen itiraf etti! Tüm dünyaya rezil oldular

İsrail ordusu, İsrail tanklarının, Gazze Şeridi ve Lübnan'a düzenlediği saldırılarda en az beş defa yanlışlıkla İsrail topraklarını vurduklarını duyurdu.

GİRİŞ 28.02.2024 20:08 GÜNCELLEME 29.02.2024 09:42
Bu Habere 108 Yorum Yapılmış

İsrail'in, Filistin ve Gazze Şeridi'ndeki katliam saldırıları 7 Ekim'den bu yana sürerken İsrail ordusundan çarpıcı bir açıklama geldi.

İsrail tankları, 7 Ekim'den itibaren en az beş defa yanlışlıkla İsrail bölgelerine ateş açtı. Kuzeyde iki olayda tank ateşiyle İsrail tarafında evler hasar gördü.

İSRAİL TANKLARI KENDİ TOPRAKLARINI HEDEF ALDI

İsrail-Lübnan sınırında Hanita isimli yerleşim yerine yanlışlıkla ateş açan ve burada bir evde maddi hasara yol açan tank müfrezesinin başındaki teğmen görevden alındı.

BELEDİYE BİNASI VURULDU

Diğer bir olay, ocakta Gazze Şeridi'ne en yakın kent olan Sderot'ta yaşandı. İsrail tankı, Sderot belediye binasını vurdu, binanın dış duvarı ve bir odada hasar meydana geldi.

İsrail tanklarının Gazze Şeridi çevresinde yanlışlıkla İsrail beldelerine ateş açtığı başka olayların da yaşandığı aktarıldı.

İSRAİL ORDUSU BECERİKSİZLİĞİ KABUL ETTİ

İsrail ordusu ise yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi ve Lübnan sınırı çevresindeki çatışmalarda tankların "yanlışlıkla" ülke içine yaptığı atışların "sınırlı olduğunu, her bir dosyanın tek tek incelendiğini ve operasyonel dersler çıkartıldığını" belirtti.

KAYNAK: AA
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 108
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Allah "Müslümanların İsrail'le savaşıp Gazzelileri kurtarmasını" bekliyor, Müslümanlar da "Biz rahatımızı bozamayız, Allah'ım İsrail'i sen cezalandır Gazzelileri sen kurtar." diyor. Bu durum bana Mâide Suresi - 24. 25. 26 . Ayetleri hatırlatıyor. Artık Müslümanlara da büyük bir bela gelirse şaşırmayın.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Mazlumların duası... Zalimleri kendi silahları ile kahru-perişan eyle Allah'ım.
  Cevapla
 • Tek 1 ay önce Şikayet Et
  Kendi kendini vurur suçu hamasa atar sonra
  Cevapla
 • Muhammet Kaya 1 ay önce Şikayet Et
  Yanlışlıkla değil. İsrail kendi halkını hamas yaptı diye savaşın devamı için kasten bombalıyor. deşifre olunca da yanlışlıkla diyor.
  Cevapla
 • 1071 1 ay önce Şikayet Et
  İşgalcilerin ordusu olur mu?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Teleferik faciasında ihmaller zinciri! Kaza değil cinayet
İran'ın saldırısı sonrası İsrail'den tüm dünyaya skandal çağrı: Terör örgütü...