Biden'ın güncel sağlığıyla ilgili açıklama

Beyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden'ın güncel sağlık durumuna dair paylaştığı raporla, görevini yapmasına engel durum olmadığını duyurdu.

Biden'ın güncel sağlığıyla ilgili açıklama
Biden'ın güncel sağlığıyla ilgili açıklama
GİRİŞ 29.02.2024 08:59 GÜNCELLEME 29.02.2024 10:59
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre tarafından yapılan yazılı açıklamada, Biden'ın doktoru tarafından onaylanan ve durumunun iyi olduğu belirtilen raporun içeriği yer aldı.

Biden'ın doktoru Kevin O'Connor'ın, 81 yaşındaki Başkan'ın yıllık muayenesine ilişkin raporunda, sağlığıyla ilgili yeni bir endişe olmadığı bilgisi paylaşıldı.

O'Connor'ın raporunda, "Başkan kendini iyi hissediyor ve bu yılki fiziki muayenede yeni bir endişe tespit edilmedi. Herhangi bir muafiyet veya kolaylık olmaksızın tüm sorumluluklarını tam olarak yerine getiriyor." ifadeleri yer aldı.

Raporda, "Başkan Biden, 81 yaşında, sağlıklı, aktif, güçlü bir erkek. İcra kurulu başkanlığı, devlet başkanlığı ve başkomutanlık dahil başkanlık görevlerini başarıyla yerine getirebilecek formdadır." değerlendirmesine yer verildi.

Biden'ın kalp ritminden kolesterol değerlerine kadar her türlü ayrıntılı bilginin yer aldığı raporda, ABD Başkanı'nın uyku apnesi rahatsızlığının da stabil kaldığı belirtildi.

Başkan Biden'ın sağlık durumuyla ilgili bilgilendirme, kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri öncesi, sağlık durumu ve yaşıyla ilgili tartışmaların devam ettiği dönemde geldi.

ABC News/Ipsos tarafından 9-10 Şubat'ta yapılan ankette, katılımcıların yüzde 86'sı, 81 yaşındaki Biden'ı ikinci dönem başkanlık yapmak için "çok yaşlı" bulduğunu söylemişti.

KAYNAK: AA
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 8
 • türkiye 1 ay önce Şikayet Et
  Yüce Allah onu nasıl biliyosa öyle yapsın
  Cevapla
 • Amele Mühendis 1 ay önce Şikayet Et
  Gebermedi gitti pis bunak...
  Cevapla
 • -Gözlemci 1 ay önce Şikayet Et
  şizofrenler öyle görünür,ruh hastalığı bu
  Cevapla
 • Mühim değil 1 ay önce Şikayet Et
  Biden'ın sağlığı veya ölümü hiç mühim değil. Bulurlar altı bezli bir Ecevit, koltuğa oturtur ve katliama devam ederler.
  Cevapla
 • demirhan 1 ay önce Şikayet Et
  belli maşallah iyice bunamamış demekki. inşallah abd de bir iç çatışma çıkarıncaya kadar kalır...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Antalya'daki teleferik kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldı!
Aktaş'tan tepki: Tatlı su Müslümanlığını bırakın! Dünyada sadece Erdoğan yok