İsrailli gazete haberini yaptı: Türkiye fark attı!

Tel Aviv Üniversitesi Ulusal Güvenlik Araştırmaları Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırmada İsrail'in savaş gücündeki düşüşe dikkat çekildi. Listede Türkiye'nin sırası ise dikkat çekti.

İsrailli gazete haberini yaptı: Türkiye fark attı!
İsrailli gazete haberini yaptı: Türkiye fark attı!
GİRİŞ 01.03.2024 18:01 GÜNCELLEME 01.03.2024 18:01
Bu Habere 104 Yorum Yapılmış

Tel Aviv Üniversitesi Ulusal Güvenlik Araştırmaları Enstitüsü (INSS), tarafından yapılan bir araştırmada geleneksel savaş yeteneklerini ölçen Küresel Ateş Gücü Güç Endeksi'nde (PwrIndx) İsrail'in düşüşüne dikkat çekildi.

Jeruselam Post'ta yer alan haberde, düşüşe rağmen İsrail'in Ortadoğu'nun dördüncü en güçlü devlet olduğu ifade edildi.

İsrail'in listede 10 yıl önce 11. sıradayken, İran kendisine uygulanan yaptırımlar nedeniyle 17. sıraya düştüğü belirtildi.

TÜRKİYE DÜNYA ÇAPINDA 8. SIRADA

Jerusalem Post gazetesi söz konusu sıralamayla ilgili İsrail Ortadoğu'nun dördüncü en güçlü devleti olurken, Türkiye dünya çapında sekizinci, İran on dördüncü ve Mısır on beşinci sırada yer aldı ifadesini kullandı.

SIRALAMA NASIL HESAPLANIYOR?

Ülkelerin puanları konvansiyonel savaş yeteneğini temsil ediyor... Puanı belirleyen faktörler insan gücü, hava gücü, doğal kaynaklar, finans ve coğrafi güç arasında değişiyor.

 

Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 104
 • Mişmiş 1 ay önce Şikayet Et
  Ne 8.cisi. Kaan ve Kızıl elma envantere girsin. 3. veya 4. kimse maval okumasın.
  Cevapla
 • Mete 1 ay önce Şikayet Et
  Butür olayların Müslüman ların başına gelmesinin bebebi müslümanız öyle yaşayip öyle konuşmuyoruz Türk'üz öyle yaşayip öyle konuşmuyoruz
  Cevapla
 • Hasan 1 ay önce Şikayet Et
  Rabbim ıtrail i kahru perişan eylesin birgun sonunuzu YÜCE TÜRK MİLLETİ getirecek Filistinli kardeşlerimizin kanı yerde kalmayacak alçak siyonist yahudiler cehenneme gideceksiniz sonsuza dek
  Cevapla
 • Halil 1 ay önce Şikayet Et
  Amin
  Cevapla
 • SAYAR 1 ay önce Şikayet Et
  Siyonistler bizi üvüyor diye sevinmeyelim sağ gösterip sol kroşeyi rakibe indirirler daha çok şeyler yapmalıyız en derinden yoksa iş işten geçmeden o zaman bu zaman devammmm
  Cevapla
 • İsmail binici 1 ay önce Şikayet Et
  Ya bizim içimizde siyonistler ne yapacağız okadar çok ki en az 10 milyon var
  Cevapla
 • Aman 1 ay önce Şikayet Et
  Adamlar her türlü katliamı yapıyor Gazze'de kimsede korkudan ses çıkaramıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İran'ın saldırısı sonrası İsrail'den tüm dünyaya skandal çağrı: Terör örgütü...
Almanya'dan eski Yunan bakana skandal sansür!