Üçüncü dünya savaşı başladı! Putin'in en yakını duyurdu: Nükleer yok oluş kapıda!..

Batı'yı Ukrayna’ya destek konusunda uyaran Putin’in akıl hocası Aleksandr Dugin “Üçüncü Dünya Savaşı başladı ve şu an ilk aşamasındayız." dedi. Dugin, NATO'nun Rusya'ya saldırması halinde yok oluş gününün kaçınılmaz olduğunu söyledi.

GİRİŞ 04.03.2024 06:45 GÜNCELLEME 04.03.2024 13:03
Bu Habere 153 Yorum Yapılmış

Ukrayna-Rusya savaşı 3’üncü yılı geride bırakırken sahadaki durum küresel barış için ciddi risk arz ediyor. Özellikle son dönemde hem savaşın tarafları hem de bu iki ülkeye ayrı ayrı destek veren liderlerin, mesajları tansiyonu daha da yükseltti.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Ukrayna’ya asker gönderme konusunu gündeme taşıyıp Avrupa ve NATO’ya “Bu ihtimali göz ardı etmeyelim” çağrısında bulundu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, nükleer gücüne dikkat çekerek Macron’a cevap verdi, Batı’yı da “Bölgeden uzak durun” diyerek tehdit etti. Putin’in “akıl hocası” olarak bilinen Stratejist Aleksandr Dugin, tarafların restleşmesini, dünyanın hangi yöne gittiğini ve Türkiye’nin savaş karşısında aldığı pozisyonu yorumladı.

BİR KIVILCIM YETERLİ

“Nükleer savaşa biz hiçbir zaman bu kadar yakın olmadık” diyen Dugin, şöyle devam etti: Şu anda kutuplar arası bir savaş yaşanıyor. Bu savaş, Batı’nın korumaya çalıştığı tek kutuplu dünya düzeni ile çok kutuplu sistem arasında... Çatışmanın hatları ise Ukrayna, Filistin ve Tayvan’dır. Afrika ve G.Amerika’da da yeni cephe açılabilir. Yeni bir dünya düzeninin oluşum aşamasındayız. Bu süreç sıcak çatışmalara sahne oluyor. En kötüsü ise bizim şu an nükleer savaş riskiyle karşı karşıya olmamız. Rusya’nın şehirlerine yönelik saldırılar her an nükleer savaşı başlatabilir.

DİPLOMASİ KAPISI KAPANDI

Bu savaşta sadece taktik nükleer silahlara değil, stratejik nükleer silahlara da başvurulacak. Eğer Ukrayna’yı konvansiyonel savaşta yenemezsek, bu doğrudan nükleer savaşın başlaması anlamına gelecek ki biz zaten Ukrayna’nın tamamında kontrolü ele geçirinceye dek durmayı düşünmüyoruz. Artık bundan sonra hiçbir diplomatik çözüm yolu bizi bu hedefimizden alıkoyamaz. Dolayısıyla bugün her kim Ukrayna’ya silah tedarik ediyorsa, nükleer savaş riskini artırdığının farkında olmalı.

Üçüncü dünya savaşı bir anlamda başlamış durumda. Sadece bunun ilk aşamasındayız. Nükleer savaşa da hiçbir zaman bu kadar yakın olmadık. NATO yöneticileri attıkları adımların nükleer trajediye yol açabileceğini anlamıyor. Rusya’ya saldırmak dünyanın yok oluşudur. NATO şu anki politikasını devam ettirirse bu korkunç gün kaçınılmaz olur.Aleksandr Dugin

BATI’YI TÜRKİYE DURDURSUN

Putin’in Türkiye ziyareti ertelendi ancak bu iptal edildiği anlamına gelmiyor. Rusya’daki devlet başkanlığı seçimlerinin ardından ziyaretin gerçekleşeceğini düşünüyorum. Türkiye tarafsız bir duruş sergiliyor. Ankara ile ilişkiler, güvenliğimiz ve stratejimiz açısından oldukça önemli. Türkiye’nin müttefikimiz olmaması kötü ancak diğer taraftan açık bir şekilde Batı cephesinde yer almaması da iyidir. Batı’nın artık tamamen sorumluluk bilincini kaybettiğini görüyoruz. O hâlde Türkiye, onları durdursun.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 153
 • Saygılar Dugin 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye tam nerede durduğunu göstermiyor. Batılı Haçlı güçlerle 1000 senedir savaşıyoruz. Bu devam edecek. Güç doğuya geçiyor. Türk cumhuriyetleri ile yakınlaşacağız, güçlü bir blok oluşturacağız.
  Cevapla
 • Das 1 ay önce Şikayet Et
  Kusura bakma dugin türkiye bunu yapmaz türkiye kendi egemenlini korumali önce pkk terör örgütü ya silah birakir yada cöker nato ya gelince rusyanin hic sansi yok nükleer de hic sansi yok ve nato Rusya’yı yok etmekle kararli gözüküyor gidin bati ile savas oyunlarinizi ötede oynayin Türkiye ne rusyadan nede batidan vazgecer iki tarafada mütefikiz bizi karistirmayin
  Cevapla
 • Murat Demir. 1 ay önce Şikayet Et
  Putin kardes, usa kıta sahasının hemen dışında okyanusta 1,2 nüke denemesi yaparsan inandırıcılığın olur.
  Cevapla
 • Gültepeli bjk 1 ay önce Şikayet Et
  Enbüyük Başkan bizim başkan Putin başkan yüürrübe ,putin başkan kim tutar seni
  Cevapla
 • Kadir 1 ay önce Şikayet Et
  Klasik korkutma taktikleri bunlar yemezler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Biden, saldırı sonrası ilk 'İran' hamlesini duyurdu!
Kurtlar Vadisi'ndeki İran-İsrail sahnesi yeniden gündem oldu