29 ayda 217 kez coronavirüs aşısı oldu: Klinikte araştırıldı

Almanya’da 62 yaşındaki bir kişinin 217 kez kovid aşısı olduğu belirtildi. Araştırmacılar, irtibata geçti ve kendisine testler yapıldı.

GİRİŞ 06.03.2024 07:42 GÜNCELLEME 06.03.2024 09:36
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Lancet Enfeksiyon Hastalıkları dergisinde yayımlanan vakaya göre,  Almanya’da 62 yaşındaki bir erkek, doktorların aksi yöndeki tavsiyelerine karşın 217 kez kovid-19 aşısı olduğu belirtildi. Aşılar 29 ayda özel kliniklerden satın alınarak yapıldı.

Erlangen-Nurember Üniversitesi araştırmacıları, kişi ile irtibata geçti ve kendisine testler yapıldı. Söz konusu erkekte her hangi bir sorun yaşanmadığını belirtti.

Uzmanlar, bu kadar çok aşı olmanın hücrelerde yorgunluk oluşturmasından kaygılıydı. Ancak herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı.

Vakanın daha önce koronavirüse de yakalanmadığı tespit edildi.

Üniversitenin Mikrobiyoloji Bölümü’nden Dr. Kilian Schober, "Bu vakayı gazete haberlerinden öğrendik. Daha sonra kendisiyle temas kurduk ve Erlangen’de bazı testlerden geçirmek istediğimizi söyledik. Çok ilgi gösterdi." dedi.

Dr. Schober, "Çalışmayı yaptığımız sırada, kendi ısrarı sonucu vakaya yine kovid aşıları yapıldı. Daha sonra numuneleri, bağışıklık sisteminin aşıya verdiği tepkiyi tam anlamıyla belirlemek için kullanma fırsatımız oldu." dedi.

Araştırmacılar, bu kadar çok aşılanmayı teşvik etmediklerini belirtiyor.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 9
 • Muhammed 3 ay önce Şikayet Et
  Yani almanya diyor ki daha çok aşı yapılın, biz para kazanalım.
  Cevapla
 • 46 MARAŞ 3 ay önce Şikayet Et
  Reklamlaaarrr.....
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  vaybe arastirmanin tesadufune bakarmisin almanya
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  bizim paranoya millete kapak olsun
  Cevapla
 • kaptan 3 ay önce Şikayet Et
  ona kesin aşı diyen vitamini basmışlardır :D
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Daha önce Türkiye'den satın almışlardı! O ülke 50 savaş uçağı satın alacağını duyurdu
Avrupa'da rakiplerimiz belli oldu!