Pentagon merakla beklenen UFO raporunu açıkladı

Pentagon'un yeni UFO raporunda, Dünya dışı varlıklarla bağlantılı olduğu düşünülen birçok olayın ayrıntılı olarak incelendiği kaydedildi.

Pentagon merakla beklenen UFO raporunu açıkladı
Pentagon merakla beklenen UFO raporunu açıkladı
GİRİŞ 09.03.2024 10:53 GÜNCELLEME 09.03.2024 10:53

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana bakanlık görevlileri tarafından tanımlanamayan uçan cisimlerle (UFO) ilgili yapılan incelemelerin sonuçlarını açıkladı.

Pentagon'un açıkladığı UFO raporunda, cisimlerin Dünya dışından geldiğine dair hiçbir kanıt elde edilemediği bildirildi. Raporda, UFO olduğu düşünülen cisimlerin çoğunun sıradan maddeler olduğu belirtildi.

Pentagon Sözcüsü Pat Ryder, akademik kurumların desteğiyle yürütülen incelemelerde, UFO ihbarlarının tümünün Dünya dışı varlıklarla bağlantısız çıktığını ifade etti. Ryder, yine de birçok olayın tam olarak netleştirilemediğini vurguladı.

Raporda, popüler kültürde ABD'nin keşfettiği Dünya dışı varlıkları ve araçları gizleyerek yeni bir teknoloji üretmeye çalıştığı yönündeki inanışın da yanlış olduğu kaydedildi.

Pentagon 2022'de de yeni teknolojilerle yapılan incelemeler ışığında uzaylıların Dünya'yı ziyaret ettiğine dair bir işaret olmadığı sonucuna varmıştı.

2023 Ulusal Savunma Yetki Anlaşması'na göre Dünya dışı varlıklarla ilgili olarak ABD Kongresi'ne her yıl bir rapor sunulması gerekiyor.

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ankara'da sağanak ve dolu yağışı etkili oldu
Kosova Cumhurbaşkanı Türkçe yardım istedi! Bakan Fidan'dan çarpıcı yanıt