Doğumda karıştırılıp farklı ailelere verildikleri 69 yıl sonra ortaya çıktı

Kanada'da yaşanan uluslararası kamuoyunda çok konuşuldu. 68 yaşındaki iki adamın doğumda karıştırıldığı onlarca yıl sonra ortaya çıktı.

Doğumda karıştırılıp farklı ailelere verildikleri 69 yıl sonra ortaya çıktı
Doğumda karıştırılıp farklı ailelere verildikleri 69 yıl sonra ortaya çıktı
GİRİŞ 25.03.2024 08:05 GÜNCELLEME 25.03.2024 08:05
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kanada'nın British Columbia bölgesinde yaşayan Richard Beauvais, senelerce Fransız kökenli bir yerli olduğunu düşünerek hayatını yaşadı. 2020 yılında ise evde yaptığı bir DNA testiyle Ukraynalı, Polonyalı ve Aşkenaz Yahudisi olduğunu öğrendi.

İki yıl sonra bölgeden çok uzaktaki Winnipeg'de yaşayan Evelyn Stocki isimli bir kadın da bir DNA testi yaptı ve Beauvais'in biyolojik kardeşi olduğu anlaşıldı.

1955 yılında Stocki, Beauvais ve kardeşi Eddy Ambrose'un aynı gün Manitoba'da bir hastanede doğdukları ortaya çıkınca ise gizem çözüldü. Beauvais ve Ambrose'un yanlış ailelere verildiği anlaşıldı.

Olayın ortaya çıkmasının ardından Manitoba Başbakanı Wab Kinew, ikiliden özür diledi. Kinew, "Bugün çok daha önceden yapılması gereken bir özür için söz alıyorum. Bu olay iki çocuğu, bir çift ebeveyni ve birçok nesilden iki aileyi etkiledi" dedi. 

TAZMİNAT DAVASI AÇACAKLAR

28 Haziran 1955'te Arborg Hastanesi'nde dünyaya gelen iki kardeş, şimdi adalet mücadelesi veriyor. Ambrose, yaptığı açıklamada, "Hayatım çalındı. Bu geri gelmeyecek. Zamanı kaybettim. Ama şimdi zamanım var" dedi.

Ambrose emekli olduğunu söylerken Beauvais de, "En zor kısmı da iki ablamı arayıp onların kardeşi olmadığımı söylememdi" dedi.

Şu an 69 yaşında olan Ambrose ve Beauvais, devletten bu büyük hata yüzünden tazminat almayı umut ettiklerini söyledi.

KAYNAK: BBC
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • -Gözlemcí 3 ay önce Şikayet Et
    Karağaç dizisindeki gibi..
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'ihanet çetesinin 40 yıllık planını bozduk'
Erdoğan sözleri tepki çekmişti! Yeniden Refah'ta istifa kararı