Gazze'ye kısıtlı sayıda insani yardım taşıyan kamyonlar giriş yaptı

İşgalci İsrail'in ambargosu nedeniyle şiddetli gıda kıtlığının yaşandığı Gazze Şeridi'nin kuzey bölgesine kısıtlı sayıda insani yardım taşıyan kamyonlar giriş yaptı.

Gazze'ye kısıtlı sayıda insani yardım taşıyan kamyonlar giriş yaptı
Gazze'ye kısıtlı sayıda insani yardım taşıyan kamyonlar giriş yaptı
GİRİŞ 15.04.2024 00:19 GÜNCELLEME 15.04.2024 00:19

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları aralıksız sürerken bölgeye uyguladığı tam ambargo sebebiyle Filistinliler temel gıda malzemeleri dahil birçok hayati ihtiyacı temin etmekten aciz kalıyor.

Şiddetli gıda kıtlığının yaşandığı Gazze Şeridi'nin kuzey bölgesine kısıtlı sayıda insani yardım taşıyan kamyonlar giriş yaptı.

Kamyonlar, Cibaliye bölgesindeki Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'na (UNRWA) ait depolara ulaştı.

Bazı kişiler, kamyondan un çuvalı ve gıda kolisi almaya çalıştı.

 

KAYNAK: AA
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
MSB açıkladı: İran, Türkiye'den talep etti! Akıncı İHA görevlendirildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Reisi'nin kaza geçirmesi bizleri derinden üzdü