Ebu Ubeyde: “Düşman Gazze'nin kumlarına saplanmış durumda”

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, “Düşman bir bataklığın içinde, Gazze'nin kumlarına saplanmış durumda. Utanç ve yenilgiden başka bir şey elde edemeyecek” dedi.

Ebu Ubeyde: “Düşman Gazze'nin kumlarına saplanmış durumda”
Ebu Ubeyde: “Düşman Gazze'nin kumlarına saplanmış durumda”
GİRİŞ 23.04.2024 21:52 GÜNCELLEME 23.04.2024 21:53
Bu Habere 175 Yorum Yapılmış

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 200 gündür devam ederken, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, açıklamalarda bulundu.

"DÜŞMAN ÖLÜM VE YIKIMDAN BAŞKA BIR ŞEY ELDE EDEMEYECEK"

Ubeyde, Gazze Şeridi’nde 200 gündür devam eden savaşta "düşmanın ölüm ve yıkımdan başka bir şey elde edemediğini" belirterek, İsrail'in "hala toparlanmaya ve imajını düzeltmeye çalıştığını" söyledi.

"DÜŞMAN BİR BATAKLIĞIN İÇİNDE, GAZZE'NİN KUMLARINA SAPLANMIŞ DURUMDA"

Ubeyde, "Düşman bir bataklığın içinde, Gazze'nin kumlarına saplanmış durumda. Utanç ve yenilgiden başka bir şey elde edemeyecek. 200 gün geçti ve Gazze'deki direnişimiz Filistin dağları kadar sağlam" dedi.

"BÜYÜK BİR YALAN"

İsrail’in saldırıları devam ettiği sürece direnişe ve saldırılara devam edeceklerini vurgulayan Ubeyde, “İşgal güçleri dünyayı tüm direniş gruplarını ortadan kaldırdıklarına ikna etmeye çalışıyor ve bu büyük bir yalan” dedi.

"DÜŞMAN ZAMAN KAZANMAYA ÇALIŞIYOR"

Hamas'ın İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nden çekilmesi, kuşatmanın kaldırılması ve yerlerinden edilenlerin evlerine dönmesine yönelik taleplerinden vazgeçmeyeceğini aktaran Ubeyde, "Düşman müzakerelerde verdiği sözleri tutmamaya çalışıyor ve zaman kazanmaya çalışıyor" dedi.

Ubeyde, ayrıca esirlerle ilgili olarak ise "zamanın kısa ve fırsatların az olduğu" uyarısında bulundu.

KAYNAK: İHA
Emrah Konak Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrah Konak

Editör Hakkında

1992 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, lise öğrenimini Rize'de, lisans öğrenimi ise Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. Halihazırda Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Meslek hayatına 2015 yılında başlayıp birçok haber sitesi ve televizyon kanalında farklı pozisyonlarda görev aldı. Şu an meslek hayatına haber7.com'da "Editör" olarak devam ediyor.
YORUMLAR 175
 • Serkan 4 hafta önce Şikayet Et
  Zafer inananlarındır Hamasın yanındayız
  Cevapla
 • Metin GÜLTEKİN 4 hafta önce Şikayet Et
  Allah yardımcınız olsun. Bizleri kendi ismi altında toplasın. Mazlumlara yardım etme, zalimleri ortadan kaldırma güç ve iradesi versin. zalimleri kahretsin.
  Cevapla
 • Türk 4 hafta önce Şikayet Et
  Allah yar ve yardımcısı olsun bütün mazlumların ve masumların..
  Cevapla
 • Ahmet 4 hafta önce Şikayet Et
  İsrail için bu soykırım hareketi Pirius Zaferi gibi olacak. Kendini kazanmış gibi gösterecek belki tüm dünyaya ama sonraki 10 yılda yıkılış sürecine girecek. Ve Müslümanlara canları için yalvaracaklar.
  Cevapla
 • Ahmed 4 hafta önce Şikayet Et
  Allah yar ve yardımcınız olsun biz aciziz sizi güçlü kılsın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fatih Portakal'dan AK Parti'nin sunduğu teklife tepki: Batı'nın da her şeyi alınmaz ki
ESK ve vatandaş geri adım attırdı: Kırmızı et zammında geri vites