ABD, Gazze'nin kuzeyine 25 binden fazla öğüne denk gelen insani yardımı havadan indirdi

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Gazze'nin kuzeyine 25 binden fazla öğüne denk gelen insani yardımı havadan indirdiklerini duyurdu.

ABD, Gazze'nin kuzeyine 25 binden fazla öğüne denk gelen insani yardımı havadan indirdi
ABD, Gazze'nin kuzeyine 25 binden fazla öğüne denk gelen insani yardımı havadan indirdi
GİRİŞ 26.04.2024 10:05 GÜNCELLEME 26.04.2024 10:05
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

CENTCOM'un X sosyal medya platformundan yapılan açıklamada, Gazze'deki sivillerin temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bölgenin kuzeyine dün yerel saatle 12.15'te "C-130" tipi askeri uçaklarla havadan insani yardım indirme operasyonu gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, operasyonla 25 binden fazla öğüne tekabül eden gıdanın havadan bırakıldığı aktarılarak bu kapsamda, ABD'nin şimdiye kadar 1082 ton insani yardım yaptığı bildirildi.

Açıklamada ayrıca, ABD'nin havadan insani yardım yapmaya devam edeceği kaydedildi.

CENTCOM, 24 Nisan'da da Gazze'nin kuzeyine yaklaşık 30 bin 16 öğüne denk gelen gıdayı içeren insani yardımı havadan indirdiklerini duyurmuştu.

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 5
 • Hsn 2 ay önce Şikayet Et
  Belki yüzbin filistinliyi daha katledecek kadar silahı ve parayı da israile gönderdi...
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Dikkat edin bunlar zehir yedirir bu insanlara 2-3 yıl sonra öldürür bunların gıda yardımı...!
  Cevapla
 • mis ver 2 ay önce Şikayet Et
  Silah la yapamadiklarini gida ile yapiyorlar . Zehirli gida lar gonderiyorlar 3 bes aya sonra insanlar olecek zaman ayarlama zehir
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Filistin den çaldıkları toprakların bedeli ne olacak, göstermelik yardımlarla dünyayı kör ve sağırı oynuyorsun seni gidi Ahmak sen kimin uşağının kölesisin sebep olduğunuz vahşete elbette Rabbim er yada geç cezanızı çekersiniz İNŞALLAH buna seyirci kalan islâm âlemini kınıyorum yazıklar olsun Rabbim onları İSLAH ETSİN İNŞALLAH HAYDAR ÇELİK ❤
  Cevapla
 • alo 2 ay önce Şikayet Et
  Ahlaksızlar dalga geçiyor.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Cenk Tosun transferinin perde arkası belli oldu! KAP açıklaması bugün geliyor
MSB duyurdu: Irak'ın kuzeyinde nefeslerini kesmeye devam ediyoruz!