Filistin protestoları yayılıyor! Kanada'ya da sıçradı

ABD'nin ardından Kanada'daki McGill Üniversitesinde de Filistin'e destek için kamp kuruldu.

GİRİŞ 28.04.2024 09:16 GÜNCELLEME 28.04.2024 10:21
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ABD'de çok sayıda üniversitede Filistin'e destek gösterileri düzenlenirken Kanada'nın önde gelen üniversitelerinden McGill'de de öğrenciler kamp kurarak protestoya başladı.

Göstericiler, yayımladıkları afişte "Üniversitemizin soykırıma ortak olmasına izin vermeyeceğiz." mesajı vererek Filistin'e destek çağrısı yaptı.

McGill Üniversitesinin Montreal kampüsünde toplanmaya başlayan öğrenciler, açık alana kamp kurdu.

"Yaşa Filistin" ve "Yatırıma Son" sloganları atan öğrenciler, üniversitenin İsrail'in Gazze'deki saldırılarını destekleyen şirketlere sağladığı mali yatırımlara son vermesi çağrısında bulundu.

Kampüs dışına çok sayıda polis aracı sevk edildi.

McGill Üniversitesinde öğrenciler, şubat ayında da Gazze'ye destek için açlık grevi gerçekleştirmişti.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • ¥^£M@z 2 ay önce Şikayet Et
    Buda abd ve kanadanin asyaya taşınmanin değişik versiyonu,işi asayiş sağlama ve gurur bahane durumu dunya kamuoyunda müdahaleyi meşrulaştırma çabasıyla, tetiği çekmek. Olgular oluştu abd gözünüz aydın.bunun sonu çok kötü, uzakdogu beklemede haberin olsun abd.ve dostunuz avusturalya işin içine girince ve maglum ingiltere.Hindistan beklemede,ve avrupaya afirika beklemede.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Moody's'in Türkiye kararı yabancıyı olumluya döndürdü
Irak Cumhurbaşkanı Reşid'in eşinden tepki çeken sözler! Türkiye'den iddialara cevap!