Mısır'dan Refah saldırısı açıklaması

Medbuli, ülkesinin, Gazze Şeridi'nin güneyinde zorla yerinden edilen Filistinlilerin yoğun şekilde bulunduğu Refah kentine herhangi bir saldırıyı önlemek için her türlü çabayı gösterdiğini belirtti.

GİRİŞ 29.04.2024 14:52 GÜNCELLEME 29.04.2024 15:35
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Mısır Başbakanı Mustafa Medbuli, ülkesinin, Gazze Şeridi'nin güneyinde zorla yerinden edilen Filistinlilerin yoğun şekilde bulunduğu Refah kentine herhangi bir saldırıyı önlemek için her türlü çabayı gösterdiğini belirtti.

Medbuli, Suudi Arabistan'da düzenlenen Uluslararası Riyad Ekonomi Forumu'nda konuştu.

İsrail'in, Mısır sınırında ve Gazze Şeridi'nin güneyinde yer alan Refah kentine olası saldırısının yansımalarını değerlendiren Medbuli, bu saldırının siviller için çok büyük bir felaket anlamına geleceğini vurguladı.

"MISIR SALDIRIYI ÖNLEMEK İÇİN HER TÜRLÜ ÇABAYI GÖSTERİYOR"

Mısırlı Bakan, zorunlu göçün muhtemel Refah saldırılarıyla daha da artacağına dikkati çekerek, "Mısır, Refah'a herhangi bir saldırıyı önlemek için her türlü çabayı gösteriyor." dedi.

Medbuli, Mısır ile Gazze Şeridi arasındaki Refah Sınır Kapısı'nın yardım ulaştırmak için 24 saat açık olduğunu söyledi.

İki devletli çözüm olmaksızın bölgede istikrarın sağlanamayacağını vurgulayan Mısır Başbakanı, Gazze'deki krizin çözümünün de buna bağlı olduğunu savundu.

Suudi Arabistan'da dün başlayan Uluslararası Riyad Ekonomi Forumu, bugün sona erecek.

KAYNAK: AA
Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 3
 • arifyuss 1 ay önce Şikayet Et
  hadi ordan
  Cevapla
 • Salih Saglam 1 ay önce Şikayet Et
  Bu şu demek: Benden bu kadar Israil saldırabilirsin artık.
  Cevapla
 • Bandırmalı 1 ay önce Şikayet Et
  Her türlü çabayı göstermiyor. İsrail'in anladığı tek şey güçtür. İslam ülkeleri tek ses olup " Gazze şeridinden çık, aksi takdirde hep birlikte biz seni çıkarırız" demedikçe, boş konuşmuş oluruz.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Fitch, Türkiye'nin ekonomik büyüme tahminini yükseltti
İsrail askerinde skandal harita! Sosyal medyada gündem oldu! Türkiye dahil 7 ülke...