İngiltere’de yasadışı göçmenlerin nakli protesto edildi: 45 gözaltı

İngiltere’de bir otelde kalan yasadışı göçmenlerin Bibby Stockholm mavnasına nakledilmesi protesto edilirken, polis 45 kişiyi gözaltına aldı.

İngiltere’de yasadışı göçmenlerin nakli protesto edildi: 45 gözaltı
İngiltere’de yasadışı göçmenlerin nakli protesto edildi: 45 gözaltı
GİRİŞ 02.05.2024 23:04 GÜNCELLEME 02.05.2024 23:05
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İngiltere’nin başkenti Londra’nın güneydoğusundaki Peckham'da bir otelde kalan yasadışı göçmenlerin Bibby Stockholm mavnasına nakledilmesi protesto edildi. Göstericiler, yasadışı göçmenlerin taşıyan otobüsün otelden ayrılmasını engellemeye çalıştı. Polis, çıkan olaylarda 45 kişiyi gözaltına aldı.

Londra Metropolitan Polisi, göstericilerin otobüsün önüne keserek ve lastiklerini indirmeye çalıştığını ifade ederek, birkaç polis memurunun saldırıya uğradığını ancak hiçbirinin ciddi şekilde yaralanmadığını belirtti.

Komiser Yardımcısı Ade Adelekan, "Barışçıl protesto hakkına her zaman saygı duyacağız, ancak polis memurları saldırıya uğradığında ve görevlerini yapmaları engellendiğinde kararlı bir şekilde harekete geçebiliriz ve geçeceğiz" dedi.

"GÖÇMENLERİ OTELLERDE BARINDIRMAK İNGİLİZ VERGI MÜKELLEFLERİNE HER GÜN MİLYONLARCA STERLİNE MAL OLUYOR”

İçişleri Bakanı James Cleverly, yaptığı açıklamada, "Göçmenleri otellerde barındırmak İngiliz vergi mükelleflerine her gün milyonlarca sterline mal oluyor. Sosyal medya için poz veren bu küçük öğrenci grubunun bizi İngiliz halkı için doğru olanı yapmaktan alıkoymasına izin vermeyeceğiz” dedi.

KAYNAK: AA
Emrah Konak Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrah Konak

Editör Hakkında

1992 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, lise öğrenimini Rize'de, lisans öğrenimi ise Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. Halihazırda Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Meslek hayatına 2015 yılında başlayıp birçok haber sitesi ve televizyon kanalında farklı pozisyonlarda görev aldı. Şu an meslek hayatına haber7.com'da "Editör" olarak devam ediyor.
YORUMLAR 1
  • MiSaFiR 2 ay önce Şikayet Et
    Her ülkede bulunan Birleşik Krallık vatandaşı SUÇLU KİŞİLER, Ruanda'ya gönderilerek sınır dışı edilsin !!!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
15 Temmuz gazisi Ayanoğlu: Şehadeti bir milimle kaçırdım!
Evdeki hesap çarşıya uymadı! Fiyatları geri çektiler