Rusya'dan İngiltere'ye tehdit: İngiliz askeri unsurlarını vururuz

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna'nın İngiliz silahlarıyla Rus topraklarına saldırması durumunda, Ukrayna dışında da İngiltere'ye ait askeri unsurların vurulabileceğini bildirdi.

GİRİŞ 06.05.2024 21:57 GÜNCELLEME 07.05.2024 10:36
Bu Habere 46 Yorum Yapılmış

Bakanlıktan yapılan açıklamada, İngiltere Dışişleri Bakanı David Cameron'ın Reuters'a verdiği röportajda "Ukrayna'nın, Rus topraklarındaki hedeflere İngiliz silahlarıyla saldırma hakkına sahip olduğu" yönünde açıklama yaptığı anımsatıldı.

Putin talimat verdi: Rusya'dan nükleer adım!Putin talimat verdi: Rusya'dan nükleer adım!

"İNGİLTERE'NİN HERHANGİ BİR ASKERİ UNSUR VE TEÇHİZATI VURULABİLECEK"

Bu sebeple İngiltere'nin Moskova Büyükelçisi Nigel Casey'in Bakanlığa çağrıldığı ve protesto notası verildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Cameron'un düşmanca açıklaması, İngiltere'nin, Ukrayna'ya verilen uzun menzilli seyir füzelerinin Rus topraklarına karşı kullanılmayacağı yününde daha önce verdiği taahhütleriyle çelişiyor. Cameron, bu yaklaşımı reddederek, ülkesinin fiilen çatışma tarafı olduğunu kabul etti. Rus tarafı, Cameron'ın ifadelerini ciddi bir gerilim kanıtı ve Londra'nın çatışmalarda Kiev tarafında yer aldığı teyidi olarak değerlendiriyor. Ukrayna'nın İngiliz silahlarıyla Rus topraklarına yapacağı saldırılara yanıt olarak, Ukrayna'da ve Ukrayna dışında bulunan İngiltere'nin herhangi bir askeri unsur ve teçhizatı vurulabilecek."

 

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 46
 • Eninde Sonunda 2 ay önce Şikayet Et
  Dünya tarihinde rusların İngilizlere bir taş bile attığını hatırlamıyorum. 2.dünya savaşında müttefiklerdi.,.......hikaye sallıyorlar karşılıklı....
  Cevapla
 • ALLAH dostu 2 ay önce Şikayet Et
  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM RABBİMİZ ALLAHTIR ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHIM kimsenin yaptığını yanına bırakmaz ALLAH kimsenin yaptığını yanına bırakmaz ALLAH kimsenin yaptığını yanına bırakmaz ALLAH kimsenin yaptığını yanına bırakmaz ALLAH kimsenin yaptığını yanına bırakmaz ALLAH kimsenin yaptığını yanına bırakmaz ALLAH kimsenin yaptığını yanına bırakmaz ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR
  Cevapla
 • Osmanlı gibi 2 ay önce Şikayet Et
  Osmanlı gibi herkes şimdi rusya ya düşman o federasyon illa yıkılıp türk cumhuriyetleri ve diğer cumhuriyetler serbest kalacak rusya küçülecek
  Cevapla
 • YALÇIN 2 ay önce Şikayet Et
  Rusya sana iyi oluyor elli yıldır Pkk terör örgütüne her türlü silahı cephaneyi temin ettin
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  korkak Putin sadece lafta yapta görelim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
2024 YKS sonuçları açıklandı! İşte Türkiye'nin birincileri...
Gazzeli kızın korkusu yürekleri dağladı