Yunanistan'da Filistin destekçilerine biber gazıyla müdahale!

Yunanistan'ın başkenti Atina'da Filistin'e destek için düzenlenen eylemde, yolu kapatmak isteyen göstericilere polis biber gazıyla müdahale etti. Yunan polisinin barışçıl eylem düzenleyen göstericilere saldırısı kameraya yansıdı.

GİRİŞ 08.05.2024 00:35 GÜNCELLEME 08.05.2024 00:35

Atina'daki Parlamento binasının bulunduğu Sintagma Meydanı'nda toplanan göstericiler, Filistin'e destek mesajı verdi.

Eylemciler, "Filistin'e Özgürlük", "Ellerinizi Refah'tan Çekin" sloganları attı.

Göstericilerin yolu kapatmak istemesi üzerine, Mısır'ın Atina Büyükelçiliği önünde polisle eylemciler arasında yaşanan arbedenin ardından polis, eylemcilere biber gazıyla müdahale etti.

KAYNAK: AA
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Uçuruma yuvarlandı! Dehşet anları kamerada
Erdoğan'dan son dakika Rusya ve Çin açıklaması! Flaş 3. Dünya Savaşı uyarısı