İsrail'e bir günde dört koldan darbe: Keskin nişancı, roket, pusu, füze salvoları

Gazze Şeridi'nde İsrail'in terör saldırılarına karşı koyan Kassam Tugayları, bugün gerçekleştirilen başarılı operasyonların görüntülerini paylaştı.

GİRİŞ 19.05.2024 21:06 GÜNCELLEME 19.05.2024 21:06
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Filistin İslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) askerî kanadı Kassam Tugayları, Aksa Tufanı savaşının 226'ncı gününde işgalci İsrail ordusuna peş peşe operasyonlar düzenledi.

Kassam mücahidleri, Gazze Şeridi'nin üç cephesinde yoğunlaşan İsrail ordu birliklerini hedef aldı.

 • Gazze Şehri'nin Tel el-Hava mahallesinin güneyinde “Netzarim” ekseninde siyonist bir asker, keskin nişancı ile vuruldu.

 • Yine “Netzarim” ekseninde konumlanan İsrail işgalcileri roketlerle hedef alındı.

 • Kassam mücahidleri, Gazze Şeridi'nin güneyinde Refah'ın El Tanur mahallesinde İsrail askerlerini pusuya düşürdü. 6 İsrail askeri havaya uçuruldu.

 • Refah şehrinde İsrail askerî araçları içindeki işgalcilerle birlikte Yasin 105 roketiyle vuruldu.

 • Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliye kampı bölgesindeki İsrail yerleşimleri, ağır kalibreli havan toplarıyla bombalandı.

 • İsrail işgali altındaki "Sderot" şehrine füze salvoları gerçekleştirildi.

İşte o operasyonların görüntüleri:

İsrail ordusundan yapılan açıklamalarda, Gazze Şeridi'nde geçen hafta sonundan bu yana yaşanan çatışmalarda 8'i ağır olmak üzere 44 asker ve subay yaralandı.

Tek tüfek, çelik gibi iman... 2 mücahidin kahramanca savaşıp şehit olduğu anlarTek tüfek, çelik gibi iman... 2 mücahidin kahramanca savaşıp şehit olduğu anlar

İsrail terörüne direnen Kassam Tugayları’nın zorlu şartları Ebu Ubeyde’de vücut buluyorİsrail terörüne direnen Kassam Tugayları’nın zorlu şartları Ebu Ubeyde’de vücut buluyor

İsrailli generalden itiraf: Ordumuz çırpınıyor, itibarımız kalmadı!İsrailli generalden itiraf: Ordumuz çırpınıyor, itibarımız kalmadı!

İsrail'in saldırısı bir hastaneyi daha hizmet dışı bıraktıİsrail'in saldırısı bir hastaneyi daha hizmet dışı bıraktı

Hamas'tan Türkiye'ye mesaj, ABD'ye restHamas'tan Türkiye'ye mesaj, ABD'ye rest

Kassam Tugayları İsrail'e ait bir 'Apache' tipi helikopterini hedef aldıKassam Tugayları İsrail'e ait bir "Apache" tipi helikopterini hedef aldı

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 27
 • Bartu 4 hafta önce Şikayet Et
  Ayağınıza taş değmesin,mücahitler!
  Cevapla
 • malkoçoğlu 4 hafta önce Şikayet Et
  Sizin herbirinizin alnından öpüyorum bukadar kısıtlı imkanlarla şu yaptığınız işlerin çok büyük önemi var vallahi Allah yolunda gerçek savaşanlar sizlersiniz bizlerede yazıklar olsunki sizi seyrediyoruz.
  Cevapla
 • malkoçoğlu 4 hafta önce Şikayet Et
  Siyonistler geberdikçe okadar mutlu oluyorumki anlatamam.
  Cevapla
 • misafir 4 hafta önce Şikayet Et
  hepsini cehenneme gönderin bu lanetlileri
  Cevapla
 • misafir 4 hafta önce Şikayet Et
  hepsini cehenneme gönderin bu lanetlileri
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meteoroloji yeni haritayı yayımladı: Toz aşınımı ve sağanak yağışa dikkat!
İsrail'den savaş planlarına onay!