Netanyahu'nun ABD ile görüşmeleri engellediği ortaya çıktı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun 7 Ekim sonrasında birçok defa İsrail'in istihbarat ve güvenlik yetkililerinin ABD'li yetkililerle görüşmesini engellediği bildirildi.

Netanyahu'nun ABD ile görüşmeleri engellediği ortaya çıktı
Netanyahu'nun ABD ile görüşmeleri engellediği ortaya çıktı
GİRİŞ 19.05.2024 20:16 GÜNCELLEME 19.05.2024 20:37

İsrail’in Walla haber sitesinin adı açıklanmayan ABD ve İsrailli yetkililere dayandırdığı habere göre, İsrail'in Gazze'ye 7 Ekim'den bu yana devam eden saldırıları hakkında ABD ve İsrailli yetkililerin görüşmesi Netanyahu tarafından engellendi.

Netanyahu'nun ABD'li siyasetçilerin Gazze'deki olanlar hakkında İsrailli yetkililerin açıklamalarını kontrol etmeye çalıştığına dikkat çekilen haberde, Başbakan'ın son olarak İsrail dış istihbarat teşkilatı Mossad Direktörü David Barnea'nın ABD'nin Cumhuriyetçi Senatörü Marco Rubio ile görüşmesini engellediği kaydedildi.

Haberde, ABD ve İsrail yetkililerinin düzenli olarak görüştükleri, ancak Netanyahu'nun 7 Ekim'den bu yana İsrail İç Güvenlik Teşkilatı Şin-Bet (Şabak) ve ABD Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin bir araya gelmesini defalarca engellediği bilgisine yer verildi.

KAYNAK: AA
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Biden'dan çekilme kararı sonrası ilk açıklama! 'Çalışmaya devam edeceğim'
ABD Kongresinin alkışladığı Netanyahu ABD halkına hakaret etti: Ahmaklar!